logo


iPhone X piyasaya çıkalı birkaç saat oldu ama…

Sözcü’de yer alan habere göre;Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone X bugün ABD başta olmak üzerebirçok ülkede satışa çıktı. Fakat İngiliz ve Amerikan basını, iPhone’larını alır almaz sakarlıkla düşüren ve ekranlarını tuz buz eden tüketiciyi merkezine aldı ve uyardı: “Apple kullanıcıları cihazın çok hassas olduğunu söylüyor.”

Türkiye’de başlangıç fiyatı 6.099 TL olan ve ABD’de 999 dolara satılan Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X bugün satışa çıktı. Türkiye’de henüz raflara çıkmayan Apple’ın en yeni cihazı yeni bir tartışmayı da gündeme getirdi.

Kasasında önceki modellere göre cam ağırlıklı bir tasarıma sahip olan iPhone X’in kırılmaya çok da dayanıklı olmadığı iddia edildi. İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, Çin’de Apple’ı satın aldıktan sonra sakarlık yaparak düşüren bazı tüketicilerin telefonu boydan boya kırdığını okuyucularına aktardı.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da en az 3 kullanıcının telefonu kırdığı kaydedilirken bir teknoloji uzmanının, “Dayanıklı da olsa cam camdır. Eğer yere düşürülürse kırılır” yorumuna da yer verildi.
Öte yandan Dünya basınında yer alan haberlerde iPhone X’i satın alanların eBay gibi internet sitelerinde fiyatının iki katına satışa çıkardığı belirtildi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+6 = ?