logo


iPhone Sahipleri Dikkat! Ekran Şifresi Çözülüyor

iPhone Sahipleri Dikkat! Ekran Şifresi Çözülüyor

Bir süredir gündemde olan ekran kilit şifresi ile ilgili oldukça ilginç bir gelişme oldu. ‘iPhone’ kilit ekranını şifre girmeden geçmek mümkün, nasıl mı?

Bu elbette sosyal medyanın nimetlerinden olan büyük şakalardan birisi. Aslında böyle bir açık yok sadece her sihirbazlık numarasında olduğu gibi önemli olan tek şey karşınızdaki iPhone sahibinin dikkatini kilidi kırabileceğinize çekmek. Bundan sonrası oldukça kolay çünkü bu troll haber oldukça fazla ilgi gördü ve beğeni topladı. Şu an dünyanın pek çok yerinde insanlar kilit ekranı nasıl aştıklarını düşünüyor olabilir.

Apple’ın ürettiği akıl telefon serisi iPhone 5S modeli ile beraber bünyesinde parmak izi okuyucu bulunduruyor. Bu parmak izi okuyucu ile telefonunuzun kilit ekranını açabiliyorsunuz ya da App Store’dan şifrenizi girmeden parmak iziniz ile alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Ayrıca kilit ekranını geçmenin bir diğer yolu ise belirlediğiniz şifreyi girmek. Bunun aksini yapabileceğinizi söylediğinizde ise işin eğlenceli kısmı başlıyor. Kendi telefonunuzda göstererek ya da karşınızdaki telefon sahibini yönlendirerek bu şakayı yapabilirsiniz. Bu şakayı yapıp karşınızdakini kısa süreli bir şaşkınlığa uğratmak için takip etmeniz gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz.

Telefon kilit ekranındayken Siri’yi aktif ediyoruz.

Siri’ye saati soruyoruz.

Siri ekranında gelen saate dokunarak dünya saatleri bölümüne geçiyoruz ve sağ üst kısımda ki + işaretine tıklıyoruz.

Şehir arama barına herhangi bir şey yazıyoruz ve yazıyı seçip gelen kutudan Paylaş seçeneğini seçiyoruz.

Gelen ekrandan Mesaj Gönderi seçiyoruz.

Karşımıza Yeni Mesaj ekranı geliyor.

Bu ekrandayken tek yapmamız gereken Ana Ekran tuşuna basmak.

Ve işte kilit açıldı şimdi istediğinizi yapabilirsiniz. İşte 1 dakikalık bir iş ile kilit ekranını geçtiniz. Şakanın temelinde Siri’yi aktif ederken cihazın parmak izinizi okumuş olması var, bu şekilde dilediğiniz insana şaka yapıp, şaşırtabilirsiniz.

Android Cihazlarda Yeni Güvenlik Açığı!

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+4 = ?