logo


İP TV

İPTV kısa ismi ama tam olarak ismi internet protokol televizyon demek. Yani internet üzerinden televizyon sistemlerine verilen isim kısaca bu.

Çıkış tarihi özünde oldukça eski ve çıkış yeri İngiltere. Burada insanlar kendilerine ait bir kullanıcı adı ve şifresi ile internete giren herhangi bir yerden sistem kurulumunu yaptıktan internet üzerinden kendi belirlemiş oldukları yayınları canları ne zaman isterse, kesintisiz araya uzun uzun reklamlar girmeden gönüllerince izleyebilirler. Çok izlemek istenen diziyi kaçırma gibi bir lüks yok.

İp tv

Netflix bunun dünyada en bilinen örneklerinden. Ülkemizde ise PuhuTV, Blue TV yeni yeni kendilerini göstermeye başladılar bu alanda.

Ayrıca en bilinen örnek elbette Bein Connect. IPTV izlemek için öncelikle bu alanda hizmet veren bir servis sağlayıcıya başvurmak gerekiyor. Sonrasında ise kişi kendisine gelen bilgiler doğrultusunda kurulum yaparak yayınlarını izlemeye başlıyor.

Bu yayın anlayışında sistem IPserver mimarisi üzerinden gidiyor ve görüntü kalitesinin yüksek olması ve yayınların aksamadan gitmesi biraz da server sistemin yapısının güçlü olması ile doğrudan alakalı olan bir konu.

Fiyatlara baktığımızda ise seçilen pakete ve seçilen servis sağlayıcıya göre değişiklik gösteriyor.

İp tv server ise internet üzerinden TV yayınlarını izleyebilmemize olanak sağlayan sistemin alt yapısıdır, sistemi evimiz de kullandığımız internet olarak düşünebilirsiniz.

Günümüz teknoloji çağında , teknoloji öyle hızlandı ki artık yetişemez hale geldik , daha hala analog uydudan yeni kablotv geçiş yapıldı ama teknolojinin gelişmesi ile bir çok imkanı da yanında getirdi. Dijitürk , d-smart , tivibu gibi bir çok seçenekler ile tv izleme olanağı vardır.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek oldukça keyiylidir bizden söylemesi…

http://www.vipserveriptv.com/

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?