logo


19 Ekim 2015

İngiltere’de Türk yolcuya ırkçı saldırı!

İngiltere’in başkent Londra’da bir Türk otobüste ırkçı bir yolcu tarafından saldırıya uğradı. Diğer yolcular ise olanı izlemekle yetindi…

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir Türk’ün otobüste uğradığı ırkçı saldırı, bir başka yolcu tarafından saniye saniye kaydedildi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, üç dakikadan uzun süren görüntülerde, genç bir İngiliz’in, kendisinden oldukça yaşlı bir Türk’e hakaretler yağdırıp, İslam karşıtı ifadeler kullandığı duyuluyor.

İngiltere’de Türk yolcuya ırkçı saldırı!

Yanında bebek arabası olduğu görülen İngiliz, ülkesinde “bedavacılık yapmakla” suçladığı Türk’e Türkiye’ye dönmesini söylüyor.

Görüntülerin sonunda “Bu otobüs durduğunda, yürütecin de uçacak” diyen saldırgan, ardından da dediğini yapıyor ve Türk’ün yürütecini aşağı atarak beraberideki bebek arabasıyla birlikte otobüsten iniyor.

İNGİLİZ POLİSİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Polis yetkililerince yapılan açıklamada, olayın 17 Ekim Cumartesi günü yaşandığının tahmin edildiği ve Haringey bölgesinde görevli polislerin olayı soruşturduğu kaydedildi.

Görüntünün tam olarak ne zaman ve nerede kaydedildiğinin tespit edilmeye çalışıldığının belirtildiği açıklamada, görüntünün “ırkçı ve İslamafobik taciz içerikli” olduğu bildirildi.

Olayın, Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Londra’nın kuzeyindeki Tottenham semtinde, A10 Caddesi’nde seyreden bir otobüste gerçekleştiğine inanıldığını belirten polis yetkilileri, olayla ilgili bilgi sahibi olanların kendileriyle irtibata geçmeleri çağrısında da bulundu.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?