logo


14 Ağustos 2014

İnce’den Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı!

MUHARREM İNCE“Hemen istifa etmeli”

Cumhurbaşkanı seçiminin ardından, Twitter’da yayımladığı mesajla partisine yönelik eleştirilerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısıyla Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı yaptı.

“Sayın başkan partiyi kurultaya çağırmalıdır. Yarıdan bir fazla imza toplandığı anda genel başkanlık zaten düşmüş demektir. Ben abimin, sayın genel başkanımın bu duruma düşmesini istemem. Hemen istifa etmelidir” diyen İnce “Aday olacak mısınız” sorusuna da “Genel başkanlığa aday olacak kişi buna kendisi karar veremez. Partimizin tüzüğünde bu yok. Delegeler karar verir. Aday olunmaz aday gösterilir kişiler” yanıtını verdi. İşte İnce’nin açıklamaları:

Partinin karar organlarının işlevini yitirdiğini kaydeden İnce, şunları söyledi:

“KARAR ORGANLARINI İŞLEVİNİ YİTİRDİ”
Geldiğimiz bu noktada Türkiye’nin kurucu gücü CHP derde derman olamıyor umut olamıyor ve AKP’nin belirlediği gündemde savrulup gidiyor. Ben bu konuşmayı partimin yetkili organlarında yapabilirdim. Yaptım da ama bir yararı olmadığını düşünüyorum artık.Karar organları artık işlevini yitirmiştir. CHP’nin üst organlarında bu konuşmayı yapmanın hiçbir faydası yoktur.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?