logo


İlköğretim okulunda şok iddia!

İlköğretim okulunda şok iddia

Veliler, bir ilköğretim okulunda günlük dağıtımı yapılması gereken sütlerin hizmetliler tarafından okul müdürü ve yardımcılarına yoğurt ve sütlaç yapıldığını iddia etti. Milli Eğitim, olayla ilgili soruşturma başlattı

Adana’da bir ilköğretim okulunda öğrenciler için dağıtılan sütlerin öğretmenler odasında bir tencereye doldurulup, yoğurt yapıldığı iddia edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma açtı.

“KALAN SÜTLER DEĞERLENDİRİLİYOR”

Okul Müdürü, suçlamaları kabul etmeyerek soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Coşkun, yoğurtların öğrencilerin içmediği sütlerden yapıldığını, kalan sütlerin hizmetliler tarafından sınıflarda alınıp değerlendirildiğini söyledi.

Merkez Sarıçam İlçesi’ndeki bir okulda çocukları okuyan bazı veliler, iddiaya göre çocuklarına ücretsiz verilen okul sütünün dağıtılmadığını fark etti.

11

OKUL MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARINA YOĞURT VE SÜTLAÇ YAPILDIĞI İDDİASI

Veliler yaptıkları araştırmada günlük dağıtımı yapılması gereken sütlerin koliler halinde öğretmenler odasına götürülerek, hizmetliler tarafından okul müdürü ve yardımcılarına yoğurt ve sütlaç yapıldığını öğrendiklerini iddia etti.

Bunun üzerine bir veli, sütlerin hizmetliler tarafından öğretmenler odasına götürülmesi, kutularından tencerenin içine boşaltmasını ve yoğurt mayalanmasını cep telefonuyla görüntüleyerek okul yönetiminden şikayetçi oldu.

Bazı sınıflara neredeyse hiç süt dağıtımı yapılmadığı iddia edilirken, 19 Mayıs günü okulda yapılan kermeste, parayla satılan sıkma ve böreklerin içine konan peynirlerin de bu sütlerden yapıldığı öne sürüldü.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+6 = ?