logo


10 Mart 2016

İlker Kaleli: ‘Mahkemede beraat ettim’

İlker Kaleli

Kanal D ekranlarında yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin başrol oyuncusu olan İlker Kaleli hakkında çıkan “nitelikli dolandırıcılık” haberleri hakkında İlker Kaleli hakkında açıklama geldi.

Poyraz Karayel dizisinin başrol oyuncusu olan İlker Kaleli hakkında çıkan “nitelikli dolandırıcılık” haberleri hakkında İlker Kaleli hakkında açıklama geldi.
***
İŞTE O AÇIKLAMA: BASIN, MEDYA VE KAMUOYUNA
Hakkımda dolandırıcılıktan dava açıldığı yönünde bir gazete çıkan haber tamamı ile gerçekdışıdır.
Ben uzun yıllar yurtdışında yaşadım ve hayatım boyunca ticaretle hiç uğraşmadım, Türkiye’ye döner dönmez oyunculuğa başladım.

Haberde adı geçen şirketle babamın şirketi arasındaki sorun, taraflar arasında ticari ilişkiden kaynaklı bir sorundur ve konunun suçla, ceza ile, dolandırıcıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur.
Nitekim asılsız haberde adı geçen şirket tarafından ANADOLU (KARTAL) CUMHURİYET SAVCILIĞI’na hakkımda yapılan şikayetle ilgili olarakSAVCILIK, TAKİPSİZLİK KARARI VERMİŞTİR, suçlamalarla ilgim olmadığı, şikayetin asılsız ve haksız olduğu SAVCILIK KARARI İLE SABİTTİR.
***
Ayrıca, haberde anılan konuyla ilgili olarak da İSTANBUL 18.AĞIR CEZA MAHKEMESİ, hakkımda BERAAT KARARI VERMİŞTİR.
Haberde adı geçen şirket yada kişilerin asılsız ve haksız şekilde adımı kullanmalarının, bu asılsız iddialarını gazetelere servis etmelerinin amacı, şahsımı yıpratmak ve asılsız haberleri kullanarak şahsımdan menfaat elde etmeye çalışmaktır. Haber içeriği tamamıyla yanlıştır, asılsızdır. Bunun aksine haber yapan yayın kuruluşları hakkında gerekli hukuki işlem başlatılacaktır.

Saygılarımla,

İLKER KALELİ

Etiketler: » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?