logo


01 Aralık 2017

‘İlk defa bir filmde sevgilim oldu’

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Hadi Be’nin konuğu, oyuncu Hakan Bilgin oldu.

“KENDİMİ ÇOK BEĞENEN BİR ADAM DEĞİLİM”

Ekranda kendisini izlemekten pek hoşlanmadığını belirten Hakan Bilgin, “Kendini çok beğenen bir adam değilimdir. Ekranda seyrederken de daha iyisini yapabileceğimi düşünerek izlerim kendimi. Bunun pozitif bir etkisi oluyor. Çünkü daha iyisini yapmak için mücadele veriyorum. Ekrana bakıp da kendinden nefret eden bir adam değilim. Ama benim oynadığım rolü oynayabilecek tanıdığım bir sürü oyuncu var. Ben oynuyorsam, o zaman daha çok hak etmem gerekiyor” dedi.

“KLARNET OLMAYINCA SAKSAFONA BAŞLADIM”

2014 yılında verdiği bir röportajda klarnet dersleri aldığını söyleyen Hakan Bilgin, onu öğrenemeyince saksafona başladığını açıkladı: “Klarnetteki eğitim sürecinde duvara çarpmamdan sonra, baktım saksafon daha kolay, onun eğitimine başladım. Zaten ben eğitim almayı seviyorum. Finali sevmiyorum, o süreci seviyorum. Onu yaşamak daha keyifli.”

“EN SEKSİ ERKEKLER LİSTESİNDE 156’NCI OLABİLİRİM”

Kendisini yakışıklı bulmadığını dile getiren Hakan Bilgin, Türkiye’nin en seksi erkekleri listesinde de bulunamayacağını söyledi: Ben 156’ncı olabilirim o listede!

“(İSTANBUL’DA KIZLAR KOMİK ERKEK SEÇİYOR) DEDİLER, KOMİK OLDUM”

Hakan Bilgin, komik olmasının nedenini çocukluk yıllarına ait bir anıyla anlattı:
“Yıllar önce Ordu’da ortaokulda okurken, Abdullah diye bir arkadaşımız İstanbul’a, kabataş Erkek Lisesi’ne geldi. Yazın da Ordu’ya geri döndü. Biz de o zaman ergeniz, 13-15 yaşları. ‘Oğlum İstanbul’da durum nasıl, kızlarla aran nasıl?’ filan diye erkek muhabbeti yaptık. Abdullah çok yakışıklı bir çocuktur. ‘Oğlum yakışıklılık falan hikaye. İstanbul’da kızlar sadece ve sadece komik ve çok konuşan erkek seçiyor’ dedi. Yıllar sonra çenem bu kadar düşünce, biraz da mizahi oyuncu olmaya başlayınca, alt benliği araştırdım ve baktım ki ben bu sözden çok yönlenmişim. Benim tamamen derdim komik olmak ve konuşmakmış. O zamanki Apo beni nasıl etkilediyse, bilmiyorum.”

“ÖĞRETMEN OLMAYI ÇOK İSTERDİM”

Hakan Bilgin, “Oyuncu olmasanız hangi mesleği yapmak isterdiniz?” sorusuna, “Öğretmen olmayı çok isterdim. Ama Ahmet Naç gibi bir öğretmen olmak isterdim. Bir ilkokul öğretmeni Ahmet Naç. Milli Eğitim’in müfredatını bozmadan, bambaşka fikirlerle çocuklara çok özel bir eğitim veriyor. Müthiş çocuklar yetiştiriyor. Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyor. Ben de öyle idealist bir öğretmen olmak isterdim” yanıtını verdi.

“BEN DE KENDİME ŞAŞIRDIM”

Hakan Bilgin, ‘Yanlış Anlama’ ile kariyerinde bir ilke imza attığını söyledi: İlk defa bir filmde sevgilim oldu. Ve sevgilime aşk cümleleri sarf ettim. Baya jön gibi sahnelerim oldu, ben de şaşırdım kendime. Öyle bir şey beklemiyordum. Azerbaycan’ın en güzel kızlarından Pervin’le (Abiyeva) oynadık. Benim için değişik olan şeylerden biri buydu.

“SOKAKTA TAŞLANACAK BİR ADAMI OYNAMAK İSTİYORUM”

Ünlü oyuncu, farklı karakterleri canlandırmak istediğini şu sözlerle dile getirdi:
Bundan sonra kötü adamı canlandırmak istiyorum. Sokakta taşlanacak bir adamı oynamak istiyorum. Değişmek lazım. Bu değişiklikler oyuncu olarak bizim idmanımızı artıran, geliştiren bir şey. ‘Hakan Bilgin böyle çok komik, sürekli Laz oynasın’ dediler. Bıraksaydım, 20 sene Laz oynayabilirdim. ‘Aşkım Aşkım’dan sonra bir sürü Laz teklifi geldi. Reddettiğim işlerle yazlık alırdım Didim’den. Bir şeyi doğru yaparsanız para gelir. Ama para için bir yere koşmanıza gerek yok.”(Milliyet/Cadde)

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?