logo


İki ilde karakola saldırı: 2 asker yaralı

Van’ın Çatak ilçesinde Narlı Jandarma Karakolu PKK’liler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, 1 asker yaralandı. Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağı Torunoba Köyü’ndeki jandarma karakoluna PKK’liler tarafından düzenlenen uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırıda 1 asker yaralandı.

Olay, ilçeye 25 kilometre mesafede bulunan Narlı Jandarma Karakolu’nda meydana geldi. Bir grup PKK’li, bu gün akşam saatlerinde karakola roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya askerlerin karşılık vermesi üzerine PKK’liler ile çıkan çatışmada 1 asker yaralandı. PKK’lilerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralı asker ise Van’a sevk edildi.

3 KEZ SALDIRIYA UĞRADI

Narlı Jandarma Karakolu, son 1 ay içerisinde PKK’liler tarafından 3 kez saldırıya uğradı.

TUNCELİ’DE JANDARMA KARAKOLU’NA SALDIRI: 1 ASKER YARALI

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağı Torunoba Köyü’ndeki jandarma karakoluna PKK’liler tarafından düzenlenen uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırıda 1 asker yaralandı.

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağı Torunoba Köyü Jandarma Karakolu ile üs bölgesine saat 17.30 sıralarında PKK’liler tarafından farklı noktalardan uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırıda bulunuldu. Karakol ve üs bölgesine açılan ateşte bir asker hafif yaralandı. Karakol ve üs bölgesindeki askerlerin de karşılık vermesiyle çıkan ve 15 dakika süren çatışmadan sonra PKK’liler dağlık alana doğru kaçtı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan 2 Kobra helikopteri PKK’lilerin kaçış güzergahlarını yoğun bombardıman altına aldı. PKK’lileri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Hafif yaralanan asker helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+9 = ?