logo


08 Ocak 2017

İBB’den İstanbul’daki son durumla ilgili flaş açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kar yağışı ile ilgili yaşanan sıkıntılar ve yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. İBB herkese uyarıda bulundu. Öte yandan İstanbul Boğazı’nda yaşanan yoğun tipinin görüş mesafesini düşürmesinden dolayı boğaz trafiğe kapatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kenti etkisi altına alan kar yağışı ve vatandaşların zorluk yaşamamaları için yaptığı çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. İBB’nin kış bilgi notunda kar yağışının gece aralıklarla devam ettiği, bölgesel olarak tipi şeklinde il genelinde etkili olan bu yağışın olumsuzluklara neden olmadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“İBB ekipleri gece boyunca TEM karayolunda kara yolları ekiplerine araç ve tuz takviyesi yaparak yolun açık tutulmasını sağladı. İlçe Belediyelerine de ek tuz takviyesi yapıldı. Karayollarının tıkanması ve kazalarının kış lastiği takılmamasından kaynaklandığı belirlendi. Trafikte bekleyen vatandaşlara mobil büfelerle kumanya, çay ve hazır çorba dağıtıldı.

Gece boyunca; Park Bahçeler, Katı Atık Müdürlüğü, Zabıta Ekipleri, İsfalt, İSTAÇ, 153 Beyaz masa, ekipleri sahada üst geçit, meydanlar, otobüs duraklarında kar kürüme ve tuzlama çalışmaları yaptı.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA GEMİ GEÇİŞLERİ ÇİFT YÖNLÜ ASKIYA ALINDI

İstanbul Boğazı’nda yaşanan yoğun tipinin görüş mesafesini düşürmesinden dolayı boğaz trafiğe kapatıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Liman Başkanlığından yapılan açıklamada, İstanbul Boğazı’nda yaşanan yoğun tipinin görüş mesafesini düşürdüğü belirtildi.

Bu nedenle gemi geçişlerinin saat 14.10’dan itibaren çift yönlü askıya alındığı aktarılan açıklamada, “Yerel Deniz Trafik Rehberinin 21. maddesinde belirtilen fiziki imkanlara sahip olmadığımızdan dolayı ancak genel anonslar yapılabilmektedir.” denildi.

İBB UYARDI! BU NUMARALARI ARAYIN

İBB, yol kenarında kalan araçların çekilmesi için “yol bakım ekipleri vatandaşlara yardımcı olacak, zabıta çekicileri de hizmet verece”k açıklaması yaparken vatandaşların 153 Beyaz Masa veya AKOM WhatsApp ihbar hattına (0552 153 34 00 – 0552 153 00 34) müracaat edebileceklerini belirtti.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da saat 17:00’da AKOM’da olacağı ve gelişmeleri yakından takip edeceği öğrenildi.

128 TIR VE KAMYON ÇEKİLDİ

Kış koşulları çalışmaları AKOM’DA toplanan İtfaiye, afad, Emniyet, Ayedaş, Bedaş, Tiaş, İgdaş, İSKİ, Şehir Hatları, Metro İstanbul, İETT, İCA (YSS Köprüsü) Karayolları, İBB Trafik olmak üzere 27 ayrı birimin yöneticileri tarafından koordine edildi.

İtfaiye ekipleri TEM ve Kuzey Çevre Yolunda arıza yapan, makaslayan, kayan ve yolu kapatan 128 tır ve kamyonu çekerek yolların açılmasını sağladı. İtfaiye devrilen 22 ağacı keserek yoldan kaldırdı.

YOL KENARINA BIRAKILMIŞ OTOMOBİLLER

Zabıta ekipleri yol kenarına bırakılmış tehlike arzeden otomobilleri çekerek güvenli bölgelere götürdü. Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul metro ve tramay hatlarında 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor. Metrobüs hatttına ek seferler takviye ediliyor, karda aç kalan hayvanlar besleniyor. Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Soğuk havaların etkisini arttırması ile birlikte belirli aralıklarla besleme çalışması yapıyor. Ormanlık alanlar başta olmak üzere bir çok bölgedeki noktalara hayvanlar için mama bırakıyor. Ayrıca besleme noktalarında tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan hayvanlar da Veteriner Hekim kontrolü altında alınarak, tedavi ediliyor.

3 VARDİYA HALİNDE 7000 PERSONEL GÖREV YAPIYOR

İBB ekipleri Kar yağışının başladığı günden itibaren 1347 araç ve iş makinesi ile 9 bölgede üç vardiya halinde 7000 personel görev yaptı. İBB Yol Bakım Daire Başkanlığına bağlı kar küreme ekipleri geceh saatlerinden Sabah saatine kadar 8 bin 689 ton tuz, 36 Ton solisyon kullanıldı. Zeytinburnu spor salonunda 723 evsiz vatandaşımız misafir ediliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?