logo

17 Kasım 2015

Hülya Avşar’a ‘Osmanlı Ocakları’ tehdidi

hulya avşar

Yayınlandığı dönemde Türkiye’de reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl’ın Sultan Ahmed’in padişahlığını konu alan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” versiyonu AKP’ye yakınlığı ile bilinen Osmanlı Ocakları tarafından tehdit edildi.

Başrollerinde Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Beren Saat, Mete Horozoğlu, Kadir doğulu, Ekin Koç ve Tülin Özen gibi isimlerin olduğu yeni dizi, Türkiye’nin de gündemine oturdu.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ‘’ Osmanlı saray hayatına yönelik tarihi hatalarla bizi çıldırttı. Dizi yayından alınmazsa yurt genelinde demokratik eylemler başlatabiliriz. Osmanlı Medeniyeti sahipsiz değildir” diyerek dizinin yapımcılarını ve oyuncularını tehdit etti. Canpolat ‘’Bu diziyi yapanları, göz yumanları Osmanlı Ocakları affetmeyecektir’’ dedi ve RTÜK önünde de eylem yapacaklarını söyledi.

ERDOĞAN DA ELEŞTİRMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan da 2012 yılında Başbakanlığı döneminde Muhteşem Yüzyıl dizisine sert tepki göstermiş ve “Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimizin huzurunda kınıyorum. Ve bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyorum” demişti.

Kaynak:Sözcü

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?