logo

15 Eylül 2016

Hostbul.net – Kaliteli Hosting Firması

hostbul-netİnternet dünyası çok büyük bir dünyadır. Binlerce internet sitesini barındıran bu dünya aynı zamanda bu sitelerin kullanıcılar ile etkileşime de girmesiyle çok daha büyümektedir. Peki bu internet siteleri kullanıcılar ile nasıl etkileşime giriyorlar ve internette nasıl barınabiliyorlar?

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse internet siteleri de birer bilgisayardır aslında. Bu nasıl oluyor derseniz siz internet sitesine girmek istediğinizde o sitenin yer aldığı bilgisayara bağlanmış oluyorsunuz. Peki bu internet sitelerinin sahipleri bilgisayarlarını hep açık mı tutuyorlar? Tabii ki hayır. Elbette bu da bir seçenek ama internet sitesi sahipleri bunu yapmıyorlar. İnternet sitesi sahipleri sitelerini barındırmak için bir firmadan bilgisayar kiralıyorlar ve sitelerini onun içine yerleştiriyorlar. Kullanıcılar da siteye girmek istedikleri zaman bu bilgisayara bağlanıyorlar.

Bu yöntemin internet sitesi sahiplerine sağladığı bir çok avantaj vardır. Bunların en önemlisi site sahipleri sitelerini kendi bilgisayarlarında barındırsalar bilgisayarlarını 7/24 açık bırakamayabilirler ama bu yöntem sayesinde kiraladıkları bilgisayarlar yani internet diliyle sunucular her zaman açık olabiliyor. Ayrıca sunucuların internet bağlantıları evdeki bilgisayarların internet bağlantılarından daha yüksek oldukları için çok avantajlı oluyor.

İnternet sitelerini uzak sunucularda barındırma işlemlerine hosting deniyor. Arama motorlarında araştırma yaptığınız zaman bu hizmeti veren bir çok firmanın olduğunu göreceksiniz. Her firmanın kendine özel kampanyaları oluyor ve firmaların kullandığı makineler firmadan firmaya göre kalite farkı gösterebiliyor. Eğer kendinize bir hosting firması arıyorsanız bir çok firmanın sitesini gezmek ve kampanyalarını karşılamak zorunda kalırsınız. Ancak bunu yapmak yerine size host bulmanızı oldukça kolaylaştıracak olan hostbul.net adresine girerek yüzlerve hosting firması arasında anında karşılaştırma yapabilir ve fiyat performans yorumlarına göre seçiminizi çok kolay yapabilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?