logo


25 Aralık 2015

Hollanda’da başörtülü genç kızın fotoğrafı viral oldu

Hollanda'da başörtülü genç kızın fotoğrafı viral oldu

Hollanda’da 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın bir punk konserinde çekilen fotoğrafı viral oldu.

Türkiye kökenli 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın, Leiden’deki hardcore punk konseri sırasında çekilen fotoğrafı Hollanda’da viral oldu. Seyircilerin arasına atlayan başörtülü genç kızın eller üzerindeki görüntüsü, sosyal medya üzerinde en fazla paylaşılan ve üzerinde en çok konuşulan fotoğraflarından biri haline geldi.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Hollandalı hardcore punk grubu John Coffey’in Leiden kentindeki konseri sırasında fotoğrafçı Jan Rijk tarafından çekilen ve grubun sosyal medya hesaplarından da paylaşılan fotoğraf, kısa sürede Facebook ve Twitter’da yoğun şekilde paylaşıldı. Fotoğrafçı Jan Rijk, “Kökeni ne olursa olsun, müzik insanları birbirine yakınlaştırıyor” diyor.

1

Rijk’a göre fotoğrafın geniş kitleler tarafından beğenilip, paylaşılması da bu yüzden. Ancak genç kız fotoğrafının yayılmasından çok da memnun değil. Adının açıklanmasını istemeyen 17 yaşındaki genç kız, “Ben genç bir kızım ve bu fotoğraftaki bir hataydı. Herkes hata yapar. Benim hatamın farkı her yere yayılması oldu” diye konuştu.

Hollanda basınında yer alan haberlere göre John Coffey grubu üyelerinin paylaşımı üzerine genç kızın fotoğrafını gördü ve fotoğrafı çeken Jan Rijk’ı kendisi arayıp fotoğrafın geniş kesimlerce beğenilip paylaşılmasından memnun olduğunu belirtti.
Ancak genç kız BBC Türkçe’ye yaptığı açıklamada, “Fotoğrafın yayılması beni hiç mutlu etmedi ve fotoğrafçıya da söyledim ama bunu engellemek için hiçbir şey yapmıyor” dedi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+3 = ?