logo


17 Ağustos 2016

HGS yükleme noktaları ve ücretler

Screenshot_117 Eylül tarihinden itibaren köprü ve otoyolları üzerinden bulunan geçiş sistemleri için düzenleme geliyor. PTT ve Karayolları tarafından düzenlenen sistem üzerinde çeşitli değişiklikler yapılacaktır. KGS sistemi yerine “Hızlı Geçiş Sistemi” getirilecektir. 17 Eylül tarihinden itibaren KGS yerine HGS getirilecektir. HGS sistemi sayesinde köprü ve otoyollar üzerinde yaşanan trafik sıkıntısının çözülmesi bekleniyor.

HGS çip etiketini ön cam üzerine yapıştırmalısınız. Ön cam üzerine yapıştırdığınız etiketin içerisine yükleme yaptığınız zaman geçişinizi kolaylaştırabilirsiniz. KGS ve OGS sisteminde etiketin okunmaması gibi problemlerin çözülmesi bekleniyor. PTT ve Karayollar tarafından düzenlenen bu sistem sayesinde trafiğin çözülmesi bekleniyor. 17 Eylül tarihinden sonra HGS nedir sorusunu sık sık duyabilirsiniz. HGS sistemini daha önceden tanımanızı istiyoruz. HGS etiketi içerisine yüklemelerinizi takip etmelisiniz.

HGS yükleme noktaları nelerdir?

HGS etiketi içerisine çeşitli noktalardan yükleme yapabilirsiniz. 17 Eylül tarihinden önce PTT şubelerine KGS kartlarınız yerine HGS etiketine geçişinizi yaptırmalısınız. Herhangi bir PTT şubesine gittiğiniz zaman HGS etiketi için geldiğinizi belirtmelisiniz. PTT memurlarına 5 TL karşılığında HGS etiketine geçişinizi kolaylıkla yaptıracaksınız.

HGS yükleme noktaları ise değişiklik göstermektedir. Benzin istasyonları, marketler ve bakkal gibi noktalardan HGS etiketi içerisine yüklemenizi yaptırabilirsiniz. HGS yükle noktalarına eriştiğiniz zaman kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Etiket içerisine yükleme yaptırdığınız zaman 17 Eylül tarihinden itibaren geçişlerinizi sağlayabilirsiniz.

Köprü ve otoyolları üzerinde bulunan geçiş noktaları ön cam üzerinde bulunan etiketi okuduğu zaman geçişinize izin verilecektir. PTT ve Karayolları işbirliği sayesinde hazırlanan sistem sayesinde trafik konusuna çözüm getirilmesi bekleniyor. HGS sistemini sabırsızlıkla bekleyen insanlar yanı sıra tercih etmeyen insanlar da bulunuyor.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+6 = ?