logo


Her Şeyi Devletten Beklemeyen Örnek Muhtar

Uşak’ın gelişmekte olan Mehmet Akif Ersoy mahallesinin muhtarı Baki Gencer eline boya ve fırçayı alıp, muhtarlık binasını boyayarak ‘Her şeyi devletten beklemeyelim’ mesajı verdi.

Uşak’ın 19 mahallesinden birisi olan Mehmet Akif Ersoy mahallesinde 3 dönemdir muhtarlık yapan Baki Gencer bireysel çabaları ile örnek bir muhtarlık sergiliyor. Uşak’ta örnek gösterilen Akse Çamlığı ve mesire alanı, Polis Merkezi ve Aile Sağlık Merkezinin mahalleye kazandırılmasına önemli katkı sağlayan Gencer, muhtarlık binasına da kendi evi gibi bakıyor.

‘HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEMEK LAZIM’

Günümüzün en büyük sorunlardan birinin insanların kendi ellerinden gelen işleri bile başkasından ya da devletten beklemesi olduğunu belirten Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Baki Gencer, ‘Maalesef sosyal devlet olurken, bazı konularda da zaafa düşmeye başladık. Bazı insanlarımız artık kendi özel ihtiyaçlarını bile devletten bekler hale geldi. Oysa insanın kendi ihtiyacını kendisinin görebilmesi en büyük güzelliklerden biridir. Bir çok kişi kendi kirlettiği kapısının önünü bile bir başkasının temizlemesini bekliyor. Aslında burası halka hizmet veren bir kamu binası. Ama burayı boyamak güzelleştirmek şimdi benim elimden geliyor. 3 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Devletimiz sağ olsun her konuda desteklerini esirgemiyor aynı şekilde belediyemiz de. Fakat her şeyi devletten beklememek lazım’ diye konuştu.

Etiketler: »

Share