logo


Her gün gittiği restorandaki garsonlara 100 bin dolar miras bıraktı


her gün gittiği

ABD’li sanat koleksiyoneri Robert Ellsworth’ün, düzenli olarak yemek yediği restoranda çalışan iki garsona 50’şer bin dolardan 100 bin dolar (yaklaşık 269 bin lira) miras bıraktığı bildirildi.

ABD ’li sanat koleksiyoneri Robert Ellsworth’ün, sürekli olarak yemek yediği Donohue’s Steak House adlı restoranda çalışan iki garsona 50’şer bin dolar miras bıraktığı açıklandı. Garsonların yalnızca isimlerini bilen Ellsworth’ün vasiyetinde, teyze-yeğen olan kadınların ismi ‘Donohue’s’teki Maureen’ şeklinde geçiyor.
Independent’ta yer alan habere göre, öğlenleri sandviç yemek için restorana giden 85 yaşındaki koleksiyoner, akşamları da arkadaşlarıyla et yemek üzere aynı yere gidiyormuş. Kendilerine miras bırakılan miktarı gördüğünde şok olduğunu söyleyen 53 yaşındaki Maureen Donohue-Peters, “Şok oldum. Gözlerime inanamadım. Hiçbir şey beklemiyordum” dedi.

restoran

2014 yılının Ağustos ayında hayatını kaybeden Ellsworth’ün toplam servetinin 200 milyon dolar olduğu ve her zaman yediği yemeğin fiyatının yüzde 20’si kadar bahşiş bıraktığı bilgiler arasında.

 

sanat koleksiyoncusu

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+4 = ?