logo


HEPSİ BENİ YADIRGADILAR!

102876Ünlü sanatçı Sezen Aksu, “Yanmışım Sönmüşüm Ben” adlı şarkısını hep bir ağızdan söyleyen izleyenlerine, “Ne yanmışsınız be” dedi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Bilfen okullarının kuruluşunun 25. yıl dönümü münasebetiyle Tim Maslak Show Center’da unutulmaz konser verdi. Tim Maslak Show Center’daki konserde hayranlarıyla buluşan minik serçe, sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı konserde minik serçe, “Gülümse” şarkısıyla sahne çıktı. Yaptığı esprilerle ve mizahi dansıyla hayranlarını adeta coşturan Türk popunun kraliçesi, izleyenlerini de gülmekten kırıp geçirdi. Sevenleri yoğun ilgi gösterdiği konsere minik serçe, “Yanarım” şarkısıyla devam etti. Seyircilerle birlikte şarkılarını seslendiren Minik Serçe, “Yanmışım Sönmüşüm Ben” şarkısına eşilik eden hayranlarına “Ne yanmışsınız be” diyerek güldü. Sezen Aksu’nun zaman zaman orkestrasıyla şakalaşması da renkli görüntülere sahne oldu.

“BENİ YADIRGADILAR”
Geldiği ilk günden itibaren hep makam müziklerini kullandığını belirten Minik Serçe, “Çünkü ben İzmir’de işte konservatuar imtihanlarına girdim. Şimdi anlatmak çok tuhaf kaçar ama babam benim konservatuara vermedi. Hocalar da eve geldi yapma İhsan bey dediler. Benim babam da tam bir Atatürkçü, milliyetçi olduğu için önce devlet lisesi bitecek diye tutturdu. Hocalar perişan oldular. Neyse iyi de oldu yani yoksa ne bileyim ben içimden gelenleri yazdım ve çok da karşılığını buldum. Sizinle acayip bir ilişki kurduk, bu hayatta bundan daha kıymetli bir şey yok” dedi. İzmir Musiki Cemiyeti’ne ilk geldiğinde herkesin Amerikan müziğine meraklı olduğunu ifade eden Sezen Aksu, “Herkes o tür şeyler yapıyor. Ben de kendi melodilerimle geldim. Fakat hepsi beni yadırgadılar. Ben hepsini bacağından, kolundan çeke çeke kendi istediğim yere getirdim. Bildiğiniz gibi bir İzmirli ile başa çıkmak çok zordur” ifadelerini kullandı.

Ardından Minik Serçe, konsere “Firuze” şarkısıyla devam etti. Seyircilerin müzik başlar başlamaz şarkıyı söylemesi üzerine Sezen Aksu, şarkısına başlayamadı ve “Ben de söylemek istiyorum” diyerek espri yaptı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+5 = ?