logo


10 Eylül 2015

HEPAR 1 Kasım Seçimlerine Girmiyor

hepar-1-kasim-secimlerine-girmiyor

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Recep Bakırcı, parti olarak 1 Kasım seçimlerine katılmayı düşünmediklerini söyledi. Anadolu Partisi de seçimlere katılmama kararı almıştı.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) 1 Kasım seçimlerine katılmama kararı aldı. HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı, parti olarak 1 Kasım seçimlerine katılmayı düşünmediklerini söyledi.

“SEÇİME GİRMİYORUZ”

Onursal başkanları Osman Pamukoğlu ile birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD), ‘Türkiye ve Terör’ konulu konferansı için gelen Bakırcı, konferans öncesi gündemle ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

1 Kasım’daki seçim sonuçlarında 7 Haziran’dan farklı bir tablo çıkmasını tahmin etmedikleri için seçimlere girmeyi düşünmediklerini belirten Bakırcı, “1 Kasım seçimlerine katılmayı düşünmüyoruz. Zira tablo farklı olmayacak. HEPAR olarak 1 Kasım seçimlerinden sonraki seçimlere parti örgütlenmesini gençlere devretmiş şekilde girmeyi düşünüyoruz. 1 Kasım seçimleri sonrası ülkemizin 1 ya da 1,5 yıl sonra yeniden bir seçime gideceğini düşünüyoruz. Biz, bir ya da 1,5 yıl sonra yapılabilir düşüncesi içinde olduğumuz seçime girmek istiyoruz. Partimize karşı gençlerden yoğun talep alıyoruz.” diye konuştu.

ANADOLU PARTİSİ DE KATILMIYOR

Öte yandan Anadolu Partisi de 1 Kasım seçimlerine katılmama kararı almıştı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+5 = ?