logo

05 Haziran 2015

HDP mitinginde art arda iki patlama

hdp

Diyarbakır’da HDP’nin İstasyon Meydanı’nda düzenlediği miting sırasında trafoda patlama meydana geldi. Olayda yaralananlar hastanelere sevk edildi. Patlamadan sonra küçük çaplı bir yangın çıktı ancak onbinlerce kişinin bulunduğu İstasyon Meydanı’nda büyük bir panik yaşandı. Ambulanslar miting alanına gönderildi. Kürsüden ‘sakin olun’ çağrısı yapıldı. Yaralıları hastaneye kaldırmakta güçlük çekiliyor… Patlama olduğu sırada HDP Eş Başkanı Demirtaş henüz kürsüye çıkmamıştı.. Son gelen bilgiye göre mitingi iptal edildi. Biri polis 10 yaralı var

HDP’nin Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda bugün düzenlediği miting devam ederken saat 17.55 sıralarında, platformun karşısında bulunan bir elektrik trafosunun olduğu yerde patlama oldu. HDP Diyarbakır milletvekili adayı Nursel Aydoğan’ın konuşmasının hemen sonrasında meydana gelen patlamada yaralananlar oldu. Patlamayla birlikte alanda büyük panik yaşanırken, patlamanın trafodan kaynaklandığı anons edildi. Olay yerine gönderilen ambulanslarla yaralılar hastaneye taşındı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın saat 18.30’da konuşma yapacağı miting alanından bazıları kentin en merkezi yeri Ofis Semti’ne yürüdü. Polis bu bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Diyarbakır Emniyet müdürü açıklama yaptı. Patlamanın trafodan kaynaklandığını ve 1’i polis 10 yaralı var. Miting alanından dağılan ve ofis yemtine giden kalabalığın polisle karşı karşıya gelmemesi için HDP görevlileri araya tampon oluşturdu. Miting alanında görevli HDP’li parti yetkilileri de trafoda iki patlamanın meydana geldiğini söyledi. Son gelen bilgiye göre mitingi iptal edildi.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Olay yerine gönderilen ambulanslarla yaralılar hastaneye taşındı.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın saat 18.30’da konuşma yapacağı miting alanından bazıları kentin en merkezi yeri Ofis Semti’ne yürüdü. Polis bu bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?