logo


Hayırsever tarafından imam hatip lisesi bahçesine yaptırılan yurt açıldı

Balıkesir’de hayırsever Halil Kasapoğlu tarafından Karesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesine yaptırılan 100 yatak kapasiteli Halil Kasapoğlu Erkek Öğrenci Yurdu törenle açıldı. Törene Vali Ahmet Turhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Milli Eğitim İl Müdürü Yusuf Cengiz, hayırsever Kasapoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Turhan, yurdun yarınlara, eğitime ve insanlığa bir yatırım olduğunu dile getirdi. Kasapoğlu’nun kendini eğitime ve diğer hayır işlerine adayan örnek insan vasfını taşıdığını belirterek, “Hayır işlerinden hoş seda bırakmak, yaşamın en önemli gayelerinden biri. Bu hoş sedayı bırakan hayırseverimize gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi. Balıkesir’de imam hatip lisesi sayısının Türkiye’nin çok altında olduğunu kaydeden Turhan, “Önümüzdeki dönem inşallah her ilçemizde bir imam hatip lisemiz olacak. Bu sayı, nitelikli eleman ve güzel insan yetiştirme açısından önemli. Bu okulların eğitim öğretim kalitesini yükseltmemiz gerekiyor. Her vatandaşımızın tercih edeceği okullara dönüştürmemiz gerekiyor. Bu kaliteyi yükseltmek nitelikli yurtlar, sosyal ve spor tesisleriyle mümkün olacaktır. Hayırseverimiz Halil Amcamız’a gönülden teşekkür ediyorum. Balıkesir, Türkiye’nin eğitim seviyesinde en iyi illerinden biri olacak. Bu süreçte katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Duygulanan Halil Kasapoğlu ise eğitime bir iki eser daha kazandırmak istediğini söyledi. Konuşmaların bitiminde dua okundu. Ardından Vali Turhan, hayırsever Kasapoğlu ile birlikte açılış kurdelesini kesti ve binada incelemelerde bulundu.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share