logo


12 Aralık 2015

‘Hayat Mucizelere Gebe’ tartışma başlattı

'Hayat Mucizelere Gebe'

Başrollerini Hande Ataizi, Damla Colbay, Yiğit Dikmen ve Yusuf Akgün’ün paylaştığı “Hayat Mucizelere Gebe”, yayınlanan ilk bölümüyle yeni bir tartışma konusu yarattı. Dizide Damla Colbay’ın canlandırdığı İnci karakterinin tıbbi bir kaza sonucu hamile kalması, ünlüler dünyasında farklı yorumlara sebep oldu. Ünlü kadınlar, kendilerini İnci karakterinin yerine koyarak, başlarına böyle bir olay gelse

Burcu Biricik
İkinci annesi olurdum
Kesinlikle doğururdum. Ama ailesine verirdim. Fakat iletişimi kesmez, bir abla ya da ikinci bir anne olarak görüşmeye mutlaka devam ederdim.

Ziynet Sali
Dava açardım
Bir çocuk sahibi olmak, her şeyden önce büyük bir sorumluluk. Bir ruh, bir can geliyor dünyaya. Hamilelik öncesi tıbbi konularda doktor kontrolü ve sağlıklı yaşam, hem anne hem bebek için çok önemli. Hazır olunmayan gebelik, anne ve çocuk için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun sebebi bir doktor hatasıysa, dava açardım.

Hande Ataizi
Doğursam bebeğe haksızlık
Babasını tanımadığım bir çocuğu doğurma kararı almak çok zor. Çocuk sevgi dolu bir aile içinde büyümeli. Bunu ona veremedikten sonra o bebeği dünyaya getirmek, ona yapılan en büyük haksızlık. Ben o nedenle bebeği aldırırdım.

Ömür Gedik
Hamileliği sonlandırırdım
Jinekoloğa dava açar, hamileliğimi de hemen sonlandırırdım.

Melis Kar
Maalesef bebeği aldırırdım
Çok genç ve kariyerinin başında bir şarkıcı olarak, şu an başarı odaklı yaşıyorum. Suni döllenmeyle yanlışlıkla da olsa doğacak bir bebeğe uygun fiziki koşulları sağlayabileceğimi düşünmediğim için maalesef aldırırdım. 30’lu yaşlarımın başında, hayatımı oturttuktan sonra sevdiğim adamdan bir çocuk sahibi olmayı daha çok isterim.

Tuğba Yurt
Tüm zorlukları göze alırdım
Bir hata sonucu yaşadığım bu olay sonucunda çocuğu doktor kontrolünde, önce hatanın boyutlarını öğrenip, sunulan seçeneklere göre hareket ederdim. Çocuk, gelişimini çok fazla tamamlamadan aldırırdım. Yani mantığımın söylediği bu olurdu. Ama biz sanatçılar normal insanlara göre daha hassas ve duygusal olduğumuzdan, olaya duygusal yaklaşırdım. Hayatım boyunca, hele ki içimde büyüyen, kalp atışını duyduğum benim çocuğumsa, onu dünyaya getirmek için bütün zorlukları göze alırdım. Bir canlının yaşamına bir hata sonucu bile olsa son vermek doğru bir karar değil.

Tuğba Özerk
Dünyaya getiremem
Tabii ki dünyaya getiremem ama nasıl sonlandıracağım da bilinmez bir gerçek…

Yağmur Tanrısevsin
Kıyamazdım, bebeğimi büyütürdüm
Mutlaka bebeği doğururdum. Kıyamazdım ve kesinlikle kendim büyütürdüm.

Yonca Lodi
Durumun tadını çıkarırdım
Öncelikle bu korkunç hatanın sorumluları epey bedel öder herhalde. Ama ne olursa olsun, annelik halim ağır basar. Bu trajikomik hikayenin, trajikomik kahramanları olarak başıma gelen bu olayın tadını çıkarırdım.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+2 = ?