logo


06 Ağustos 2014

Hastane araçlarıyla Erdoğan tanıtımı

hastaneUşak Devlet Hastanesi’nin temizlik işlerinin taşeronluğunu yapan firmanın araçları Cumhurbaşkanlığı seçim propagandasında Erdoğan için kullanılıyor.

Arkadaşını hastaneye ziyarete giden CHP’li Toptaş gördüğü manzara karşısında şoke oldu ve Uşak Devlet Hastanesi’nde tanık olduğu olayı SÖZCÜ’ye anlattı.
Devlet imkanlarından sonra devlet hastanesinin taşeron araçları da Erdoğan için seferber edildi diyen CHP Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş , devlet hastanesinde torpilin geldiği noktaya dikkat çekerek şöyle konuştu, ” Dün gece bir arkadaşımız kaza geçirmiş ve ben de acilen Uşak’a hareket ettim. Hastamız Uşak Devlet Hastanesi acil servisine götürümüşler ben de oraya gittim. Hastanenin lavobasına girdiğimde gördüğüm manzara beni şok etti. Tuvaletler, lavabolar kir içinde ve her tarafta boş pet şişeler, peçeteler ortalıkta tam anlamı ile çöplüğe dönüşmüş bir manzara ile karşılaştım. Bu hastane daha yeni yapılmış bir hastane olmasına karşın bu kadar pis olmasının nedenini sormak için hastane yetkililerini aradım ancak yetkili kimseyi bulamadım.

ÇOK İLGİNÇ MANZARA!

Bir kaç kişi ile görüştüğümde çok ilginç bir manzarayla karşılaştım. Hastanenin acil servis kapısı önünde iki araç duruyordu ve bu araçlar hastanenin taşeron temizlik işleri firmasına ait araçlardı. Bu araçlar ile hastanenin temizlik işlerini yapan personeli taşıyan araçlardı. Ne yazık ki araçların üzerinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri ve sloganları ile donatılmış olması, açık açık şunu ortaya koyuyor. Bir taşeron firması Başbakan Erdoğan’ın resimlerini kendi firma aracına giydiriyorsa, Uşak Devlet Hastanesi yetkilileri o taşeron firmadan nasıl hesap sorabilir?, Buradan verilen mesaj ben cumhurbaşkanının adamıyım, gel de benden hesap sor bakalım. İstediğim gibi temizlik yaparım istediğim gibi hareket ederim demektir. Hastaların sağlık durumları tehlike altında olan bir hastane ile karşılaştım.

hastane1

TAŞERON TORPİLİNDEN KİM HESAP SORACAK

Taşeron torpilli kimse hesap soramıyor. Bu gibi taşeronlardan ne doğru dürüst bir hizmet beklenir, ne de laf söyleyebilirsiniz.

Çok üzüldüğüm nokta hastaneye bu kadar emek veren çalışan doktor ve idarecilerin çabalarına saygı duyuyorum. Hastaların sağlık bulmak için geldiği hastanede idarenin talimat veremez duruma geldiğini gördüm. Bu gibi şeyler hiç bir dönemde yaşanmadı ve görmedim. Devlet imkanlarını sonuna kadar kullanan Erdoğan’a şimdi de devlet hastanesinin taşeron araçları seferber edildi. Ne yazık ki böyle bir rezalet hiç bir zaman görmedim.” diye konuştu.

hastane2

Kaynak: Sözcü

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+1 = ?