logo


Hamaney: Darbe girişiminin ABD tarafından yapıldığına dair güçlü şüpheler var

111iran

İran’ın dini lideri Hamaney Türkiye’deki darbe girişimi ile ilgili açıklama yaptı. Hamaney, darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğuna dair güçlü şüpheler olduğunu söyledi. Öte yandan Tahran Büyükelçisi bir mülakatta, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin 15 Temmuz gecesi sabaha kadar uyumadığını aktardı.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Türkiye’deki 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ABD tarafından yapıldığına dair güçlü şüphelerin var olduğunu ileri sürdü.

“RUHANİ SABAHA KADAR UYUMADI”

Öte yandan Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, 15 Temmuz darbe gecesi ile ilgili İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin yaşadığı bir olaya dikkat çekti.

İran merkezli Tasnim ajansına mülakat veren Büyükelçi Tekin, Ruhani’nin darbe sonrası destek için aradığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “sabaha kadar uyuyamadım” dediğini söyledi.

Türk Büyükelçi, “Ruhani darbe teşebbüsü sonrası Erdoğan’ı aradı. Sabaha kadar uyuyamadığını ve olayı takip ettiğini söyledi. İran’da devlet geleneği köklüdür, darbe meselesini ince şekilde takip etmiş. Başka ülke liderlerinin konuyu böylesi ince takip ettiğini zannetmiyorum” diye konuştu.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?