logo


Halk Eğitim’in Sergisine Yoğun İlgi

Van’ın Çatak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce sene sonu “El Emeği Göz Nuru” ile kursiyerlerin yapmış oldukları birçok eser sergi ile görücüye çıktı.

Çatak YİBO Kapalı spor salonunda açılan serginin açılışına hem vatandaşlar hem de protokol üyelerinden tam destek vardı. Çatak Belediye Başkanı Celalettin Bartu, Garnizon Komutanı Feyyaz Aydoğdu,İlçe Emniyet Müdürü , İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İlçe Müftüsü Sezai Tanrıkulu ve tüm ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Serginin açılış konuşmasını ise yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, ‘’ 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı müdürlüğümüz çalışmaları kapsamında açılan değişik kursların yılsonu sergisinin açılışı için buradayız. Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki bu kurslar halkın bilinçlenmesi ve eğitilmesi yönünde ve bunun yanında halkın günlük hayatın olağan işlerinden ayrılarak farklı alanlarda uğraş alanı edinip, sosyalleşmeleri sağlanmaktadır. Merkez ve köylerimizde bu öğretim yılında değişik alanlarda sosyal ve kültürel, mesleki ve teknik, okuma yazma ve ders kurslarında 91 adet kurs açılmış, yaklaşık bin 100’ün üzerinde kursiyerin katıldığı bu kursları tamamlayanlara belgeleri verilmiştir.Kurslarımızda bize destek olan ve yardımlarını esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Uhut Emre Koyucu’ya Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Yaman’a ve tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim’’dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yaman, “Çok emek verilmiş güzel çalışmalar yapılmış. Anlatmaya gerek yok. Her şey görünüyor el emeği göz nuru eserleri incelediğimizde çok emek isteyen ince detaylar dikkat gereken çalışmalar bunlar. Bu serginin açılışında ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Davetliler serginin açılışının ardından yapılan eserleri incelediler.

Etiketler: »

Share