logo


Halfeti’de Huzur Toplantısı

Halfeti Kaymakamlığı tarafından İlçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin güvenli ziyaret gerçekleştirilmesi için “Huzur” toplantısı yapıldı.

Özel bir mekanda gerçekleşen toplantıya,Halfeti İlçe Kaymakamı Mehmet Keklik, Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Başkomiser Oray Yeniay, Bölük Komutanı Tolga Çetin ve çok sayıda tekne sahipleri katıldı.

Düzenlenen toplantıda ilçeye gelen yerli yabancı birçok turistin tekne turu yaptığı ve tekne turuna katılan turistlerin en güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için gerekli tedbirlerin alınması ve kullanılan teknelerin gerekli mkonutzuata uygun olarak çalıştırılması konusu ele alındı.

Güvenlik toplantısında konuşan Halfeti ilçe Kaymakamı Mehmet Keklik, “Tekne turizm sektöründe herhangi bir olumsuzluk yaşanmasını hiçbirimiz istemeyiz, işletmecilerimiz ve tekne sahiplerimiz gerekli yasal düzenlemeleri yerine getirmek suretiyle mkonutzuata uygun bir şekilde çalışmalılar, sizler için, ilçemiz için 55 tekne kapasiteli çok güzel bir marina inşa ettik, bu güzellikleri değerlendirmesini bilmeliyiz, ilçemize her geçen gün gelen turist sayısı giderek artmaktadır, gelen ziyaretçileri kendi ailemiz gibi görmek zorundayız, Belediye Başkanım ile birlikte bu düzenlemelerin yerine getirilip getirilmediği noktasında bu işin takipçisi olacağız, toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Toplantı işletme ve tekne sahiplerinin karşılıklı fikir alış verişi ile son buldu ve gerekli düzenlenmelerin yasal mkonutzuata uygun hale getirilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Etiketler: » » »

Share