logo


Hakan Şükür: Tarih bu kara günü yazacak

hakan şükür“Paralel yapı” iddialarıyla ilgili bu sabah saatlerinde birçok ilde operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen adresler arasında Zaman gazetesi ve Samanyolu TV de bulunuyor.

Samanyolu televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında da gözaltı kararı var. Sungurlar ve Tek Türkiye dizilerinin yapımcısının da gözaltına alındığı bildirildi. Öte yandan, Zaman Gazetesi önünde toplanan okurlar, operasyona tepki gösterdi. Operasyon kapsamında 32 kişi için gözaltı kararı olduğu öğrenildi. İstanbul merkezli düzenlenen operasyon çerçevesinde, Eskişehir’de de gözaltıların olduğu belirtildi.

HAKAN ŞÜKÜR’DEN AÇIKLAMA
İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yaşananları “basına darbe” olarak nitelendirirken, şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti basın özgürlüğüne darbeyle uyandı. Hem de darbe dönemlerini aratmayan bir darbe. Uluslararası iki medya kuruluşu STV ve Zaman’a yapılan baskınlar artık Türkiye’yi demokrasilerde 3.dünya ülkesi ligine düşürmüştür. Gördük ki gözaltına alınan medya mensupları değil korkmak; özgürlükler adına halka umut aşılıyorlar. 14 Aralık Türk basın tarihine bir kara gün olarak geçmiştir. Tarih bunu yazacaktır. Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca ile diğer gözaltına alınan gazetecilere geçmiş olsun diyorum. Ne kadar büyük bir yolsuzluk iddiası var ki ‘yolsuzluk haftasında’ gündem değiştirmek için insanları uydurma operasyonlarla alıyorlar.”

“UZAKTAN KUMANDA EDİLEN MEDYA İSTEMİYORUZ”
Kütahya Milletvekili İdris Bal da Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı: Özgür medya olmadan demokrasi olmaz. Gazetecilerin, patronlarının baskı altında olduğu bir ortamda da, özgür medya olamaz. Demokrasiden, özgürlüklerden, bağımsız medyadan yana olduğumu göstermek için zaman gazetesindeyim. Medya özgür olmalı. Dini, mezhebi, siyasal görüşü, etnik grubu ne olursa olsun, mazlumun yanında yer almaya devam edeceğiz. Biz tarafız, özgürlüklerden, şeffaflıktan, hukuk devletinden, özgür medyadan, hesap verebilirlikten yanayız. Medya patronlarının azarlanarak ağlatıldığı, gazetecilerin tutuklandığı, kovulduğu, alo Fatihlerle uzaktan kumanda edilen medya istemiyoruz.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+10 = ?