logo


Güneşi Beklerken bitmese neler yaşanacaktı?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisinin final yapma kararı almasaydı neler yaşanacağını yazdı.

gunesi-beklerken

İşte o yazı:

Kanal D’nin gençlik dizisi ‘Güneşi Beklerken’, 54. bölümde final yapıyor. Daha önce ‘sezon finali’ yapması düşünülüyordu fakat dizinin kendi odağını kaybettiği, gençlik enerjisinin tükendiği önü sürüldü.
Tabii izlenme oranlarındaki düşüş de unutulmamalı. Kanal D için; “bir iş 5-6 reytinginin altına düşüyorsa bitirilir” kuralından hareket edilmiş bu karar alınırken.
Kulağıma gelen bilgiler, dizinin senaristi Gökhan Horzum’un ‘tıkandığı’ yolunda.
Yorgunluk… Bunu anlamamak imkansız. Gerçekten dizi ‘bol soru işaretleri’yle gidiyordu. Horzum’un bu durumu üzerine Kanal D, yeni bir ekiple diziye devam etme kararı aldı ama yakalanan ivmeyi bir anda yeni bir ekiple tekrarlamak mümkün değildi. Nitekim olamadı.
Sonunda oturup konuşuldu ve diziye final yapmaya karar verildi.
Peki planlanan neydi aslında?

Üniversiteye Gideceklerdi

Lisedeki gençleri üniversiteye göndermekti amaç. Projelerden birine göre bir süre ara verilip, bu arada üniversiteli bir senaryo hazırlanacak ve dizi bir sezon daha uzatılacaktı. Kanal D, ‘Güneşi Beklerken’i devam ettirmeyi ve bir sezondan fazla yayınlamayı düşünüyordu.

Etiketler: » » »

Share