logo


Gülen’den Erdoğan’a çok sert yanıt!

habergülenerdoğan633Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gülen Cemaati’nin faili meçhul cinayetlere karıştığı iddasına Fethullah Gülen’den açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün son dakika ‘paralel yapı’ olarak adlandırdığı Gülen Cemaati’nin faili meçhul cinayetlere bulaştığını açıklamıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fethullah gülen’in avukatları, “Cumhurbaşkanı akıl, vicdan, insaf ve iz’anla telfi edilemeyecek iddialarda bulunulmuştur” dendi.

BİR SONRAKİ AŞAMA…

Fethullah Gülen’in avukatları tarafından yapılan faili meçhul açıklamasında, “Bu açıklamayla bir kez daha anlaşılmıştır ki, ‘Yeni Türkiye’de soruşturmalar, savcılıklarda değil, havuz medyasında ya da siyasi nutukların atıldığı kürsülerde atılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu anlayışın bir sonraki aşamasında ise hiç şüphe yok ki kararlar mahkemelerde değil Cumhurbaşkanığı makamında verilecektir” iddiasına yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz” sözlerine nazire yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı’ndan bugüne kadar ‘gerçekten çok şaşırtıcı şeyler duyuldu’, ancak söyledikleri ile anlaşılmıştır ki hiçbir hukuk ve ahlak kriteri olmaksızın insanları suçlamak ve masum insanlara operasyon yapmak ‘Yeni Türkiye’nin bir gerçeği olacaktır” ifadesi kullanıldı.

Erdoğan operasyonu doğruladı

DAVA AÇILIYOR

Fethullah Gülen’in avukatları Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dava açacaklarını ise şu sözlerle açıkladı: Bugüne kadar olduğu gibi hukuk, vicdan ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak dile getirilen bu iftiraların failleri hakkında yasal başvurular yapılacak ve sonuna kadar takipçisi olunacaktır.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TOBB üyeleriyle istişare toplantısında ‘paralel yapı’ dediği Gülen Cemaati’ni hedef alarak, “Eğitimden, hizmetten, himmetten bahsedenlerin, bazı faili meçhul cinayetlere bulaştığını öğreniyoruz. Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz” demişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?