logo


Görenler inanamadı… 4 kollu 4 bacaklı bebek!

4bacaklı bebekUganda’da 4 kol ve bacakla dünyaya gelen Paul adlı bebek, görenleri şaşkına çevirdi.

Uganda’da 3 ay önce doğan 4 kollu ve bacaklı çocuk görenleri hayrete düşürdü.

Uganda’nın doğusunda Nabigingo isimli küçük bir köyde 3 ay önce dünyaya gelen Paul Mukisa parazit ikizinden başarılı bir ameliyat sonucu kurtuldu.

BEBEĞİ GÖRÜNCE ŞOK OLDULAR

Margaret Awino ve Boniface Okongo oğulları Paul’ün doğumundan hemen sonra gördükleri manzara karşısında hem keder hem şaşkınlık içindeydiler, en yakın hastaneye koşturdular. Hastanenin kısıtlı imkanlarıyla yapabileceği bir şey yoktu.

BEBEĞİN 4 KOLU VE 4 BACAĞI VARDI

Yerel sağlık çalışanları kederli anne babaya Uganda’nın başkenti Kampala’da bulunan Mulago Hastanesi’ni tavsiye etti. Mulago Hastanesi’nde çalışan çocuk cerrahı doktor John Sekabira’nın başında olduğu ekip küçük Paul’ü muayene edince çok ilginç bulgularla karşılaştı. Üç aylık Paul’ün sadece dört kolu ve dört bacağı yoktu. Aynı zamanda kalbi ve karaciğeri normal bir insana göre yanlış yerlerdeydi. Doktor Sekabira küçük çocuğun leğen kemiğini de parazit ikiziyle paylaştığını tespit etti.

VÜCUDUNDAN PARAZİT İKİZ ALINDI

Doktorlar çocuğun bünyesinin ameliyatları kaldırabilmesi ve organların yeterince büyümesi için üç ay beklediler. 18 ağustos günü Mulago Hastanesi’nde peş peşe üç ameliyat sonucunda küçük Paul’ün bedeninden parazit ikiz başarıyla alındı.

Etiketler: » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+3 = ?