logo


Gölbaşı’nda Sinekle Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Gölbaşı ve özellikle Mogan Gölü çevresinde sivrisinek ve karasineklere karşı Gölbaşı Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri ortak çalışma başlattılar.

Gölbaşı ve tüm mahallelerinde, Mogan Gölü çevresinde sivrisinek ve karasineklere karşı Gölbaşı Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri ortak çalışma başlattılar. Yaklaşan sıcak havalar öncesi özellikle Mogan gölü ve çevresinde etkisini göstermeye başlayan sineklere karşı ekiplerin ortak çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalarda Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 kişiden oluşan ekibiyle ilaçlama yaparken, Gölbaşı Belediyesi de üç adet sinekle mücadele aracı ile çalışmalara devam etmektedir. Ekipler, öncelikle göl çevresinde ve yeşil alanların yoğun olduğu bölgelerde ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay sivrisinek ve karasinekle mücadele çalışmalarına yaz boyunca devam edeceklerini belirterek, “Gölbaşı’nda yaşayan ve Gölbaşımızı herhangi bir nedenle ziyarete ve dinlenmeye gelen vatandaşlarımıza sineksiz güzel bir Gölbaşı için Sağlık İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarına hız kesmeden devam edecek” dedi.

Etiketler: » »

Share