logo


31 Mart 2016

Gökhan Gönül olayında ‘Arda Turan’ detayı…

Arda Turan

Arda Turan, Fenerbahçeli Gökhan Gönül’de yasaklı madde bulunduğu iddiası üzerine çarpıcı bir yorum yaparken, buna benzer bir olayı kendisinin de yaşadığı ortaya çıktı.

Beşiktaş maçı sonrası alınan idrar numunesinde ‘yasaklı madde’ tespit edilen Fenerbahçeli Gökhan Gönül’e futbol camiasından ilk desteği Arda Turan verdi.

Barcelona’da forma giyen Arda, Instagram’da paylaştığı bir fotoğrafın altına, “Abi Gökhan Gönül Beşiktaş maçı öncesi doping kullanmış, ne diyeceksin” diye yazan Galatasaray taraftarına tepki gösterip, şu cevabı verdi:

“Olmaz öyle, bildirmişlerdir. Acısı vardı, kaburgaları kırık. İzin almıştır. Öyle bu ülkenin örnek sporcularını hemen kötü göstermeyelim kardeşim.”

BUNA BENZER BİR OLAY 2008’DE DE ARDA’NIN BAŞINA GELMİŞTİ
Gökhan Gönül hakkındaki iddiaların ardından kısa bir arşiv taraması yapan futbolseverler, buna benzer bir olayı Arda Turan’ın da yaşadığı gerçeğiyle karşılaştı.

5 Ekim 2008’de Galatasaray’ın deplasmanda Bursaspor’a 2-1 yenildiği maçtan sonra yapılan testlerde Arda Turan’ın ‘Metilprednisolone’ adlı yasaklı maddeyi kullandığı belirlendi. Ancak sarı kırmızılı kulüp, tedavi amaçlı kullanılan bu maddeyi daha önceden TFF’ye bildirdiği için Arda’ya herhangi bir ceza çıkmadı.

İŞTE ARDA TURAN’IN INSTAGRAM’DAKİ YORUMU

ardainst

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?