logo


30 Mart 2014

Gökçek ailesi oyunu kullandı

gökçek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oyunu ailesiyle birlikte Halide Edip Adıvar Ortaokulu’nda kullandı.

Halide Edip Adıvar Ortaokulu’nda oyunu kullanan Melih Gökçek’in yanı sıra eşi Nevin Gökçek ve 96 yaşındaki kayınvalidesi Fatma Gülen de oyunu kullandı. Ankara’yı açık ara ile alacağını kaydeden Gökçek, “İnşallah Türkiye için hayırlı olacak. Sayın Başbakanımızın söylediği gibi Türkiye’nin ikinci istiklal mücadelesi gibi bir şey. Millet istikrardan yanı mı, yoksa istikrasızlıktan yana mı? Bu seçimde çok net tavrını ortaya koyacak. İnşallah neticesi de çok hayırlı olacak, buna yürekten inanıyorum” dedi.

Seçimlerde sandıktan çıkacak oy oranı tahminlerini de dile getiren Gökçek, “Karsızda 2 puan, CHP adayı 39 puan, Melih Gökçek 50 puan, geriye kalanı da MHP’nin oyu. Ben iyi bir siyasi analizci ve anketçiyim. İkisini birleştirince bu çıkıyor, inşallah böyle çıkacak diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Bir gazetecinin Mansur Yavaş oy kullanırken “Hayatımda ilk kez CHP’ye oy kullandım” sözlerinin sorulması üzerine Gökçek, “Demek ki çok üzülüyor, hayırlı uğurlu olsun kendisine yakışıyor. İlk defa CHP’ye oy kullanıyor ama hiçbir zaman CHP rozeti takmadı. Bakalım seçimden sonra ortalık nasıl CHP’de merak ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Share