logo

Goji berry nedir? Kurt üzümü ile goji berry ne işe yarar?

goji-berry-üzümü
Goji berry meyvesini duyduysanız ve ne işe yaradığını merak ediyorsanız hakkında bilmediklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Goji berry meyvesi asırlar boyunca şifa kaynağı olarak özellikle Çin’de ve Asya’da çeşitli rahatsızlıkların ve sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla kullanılan doğal bir meyvedir. Meyve Çin’de yetiştiği için ülkemizde pek bilinmemektedir. Ancak son zamanlarda özellikle ünlülerin de ürünü kullanmaya başlamaları ve ürünü instagram hesabından takipçilerine önermeleri bu ürünü son zamanların en popüler ürünleri arasına sokmuş bulunmakta. Peki bu goji berry meyvesi ne işe yarar?

Goji berry meyvesi, şifa kaynağı olması açısından birçok rahatsızlığın giderilmesi adına kullanılan doğal bir meyvedir. Bazı kişiler meyveyi zayıflamak amaçlı tüketmekte, bazıları ise uyku düzensizlikleri ve yaşlanmayı önleyici ürün olarak kullanmakta. Çin’de keşfedilen ve kaynaklarda 1700 yıl öncesine kadar rastlanılan bu ürün, özellikle Çin tıbbında önemli bir yeri vardır. Çin tıbbında asırlar boyunca bu meyvenin böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarında ilaç olarak kullanıldığı bilinmekte. Ayrıca uyku düzensizliklerinde ve sersemlik hissinin giderilmesinde de kullanılmaktadır. Kullanımı sadece bu kadarla sınırlı değildir. Kan şekerinin düzenlenmesinde, kısırlık tedavisinde ve cinsel güç arttırıcı olarak ve birçok daha sayılabilecek rahatsızlığın giderilmesinde Çinliler bu ürünü kullanmışlar ve kullanmaya devam etmedirler. Ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen bu meyve, genel olarak zayıflama amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizdeki popülaritesinin artması, ünlülerin bu meyveyi kullanmaya başladıklarının ve faydalı bulduklarını sosyal medyada takipçileriyle paylaşmalarının ardından oldu. Bu paylaşımları okuyan kişiler doğal yollardan zayıflamaya yardımcı olabilecek bu meyveyi takibe alarak hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmaya başladılar. Araştırılan konu ise en çok yorumlar oldu. Goji berry kullanan kişilerin yorumlarını takip eden kişiler, ürünün gerçekten zayıflatıp zayıflatmadığını öğrenerek ürünü alıp almama konusunda karar verdiler. Bu yüzden ürünü daha önce kullanmış kişilerin tecrübelerini öğrenmek her zaman kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak adına önemlidir.

goji berry

Kurt üzümü, goji berry meyvesinin ülkemizdeki adıdır. Üzüm denilmesinin sebebi aslında meyvenin kurutularak tüketilebilmesi ve kurutulmuş halinin kuru üzümü andırmasından dolayıdır. Aslında tat olarak kiraza ve yabanmersinine benzemektedir. Aynı kuru üzüm gibi yiyerek tüketilebilmektedir. Aşırıya kaçmamanız önerilir. Her ne kadar doğal bir meyve olsa da, sadece bu meyve için değil, bütün meyveler için aşırı tüketilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ürün ülkemizde yok denilecek kadar az miktarda üretilmektedir. Bu nedenle kuru değil de yaş halini bulmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden kurutulmuş meyvesini bolca bulabilirsiniz. Onu da Türkiye resmi satış sitesi olan gojiberrycilegi.com adresinden temin edebilirsiniz. Bu site ürünün resmi satış sitesidir ve ürünler sizlere güzelce ve hava almayacak şekilde paketlenerek garantili ve faturalı olarak satışa sunulmaktadır. Set halinde satılan ürünün setinde kurutulmuş meyve ve meyve çayı bulunmaktadır. Önerilen tüketim sürelerine özen göstererek güvenle tüketebilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?