logo


Girne’de neler yapılır?

kibris-ucak-bileti

Kıbrıs yılın her mevsimi misafirlerine kucak açar. Bir hafta sonu tatili için ya da hafta sonu ile iki günü birleştirip dört günlük bir kaçamak yapmak için soluğu Kıbrıs’ta alan çok kişi var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulanmaması ve sadece nüfus cüzdanı ile giriş yapabilmeleri Türklerin Kıbrıs’ı tercih etmesindeki başlıca nedenler arasında sayılabilir.

Kıbrıs’a gidip, burayı tanımak, tarihi yerlerinde gezmek, turkuaz denizinde yüzmek ve sokaklarında gezerken alışveriş yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak planladığınız tarihler için uçak biletinizi almalısınız. Kıbrıs uçak bileti alırken en ucuz bileti, en güvenli yolla alabileceğiniz ucakbileti.com’u mutlaka ziyaret edin. Son derece kullanışlı ve hızlı bir sisteme sahip olan ucakbileti.com web sitesi ve mobil uygulamasında aradığınız uçak biletini kısa sürede satın alabiliyorsunuz.

Kıbrıs seyahatiniz sırasında Girne bölgesi’nde daha çok vakit geçirecekseniz, burada neler yapabilirsiniz?

Sahil ve plajlarında tertemiz denizinin ve güneşinin tadını çıkarabilirsiniz. Girne’den Alsancak’a doğru giderken uğrayabileceğiniz Escape Beach Club veya ‘Yavuz Çıkarma Plajı’, giriş ücreti ödeyerek girebileceğiniz bir plaj. Plajın karşısında bulunan adada Scuba diving, kano veya deniz bisikleti gibi su sporları yapabilirsiniz. Girne’nin birkaç kilometre doğusunda bulunan Acapulco Otel’in plajından giriş ücreti ödeyerek faydalanabilirsiniz. Ücret ödeyerek girebileceğiniz diğer plajlar da Golden Bay ve Denizkızı Plajları. Camelot Beach Club Girne’nin 9 km batısında, Alsancak’ta yer alır. Sunset Beach Club’a giderseniz denizin üzerindeki iskelesinden denize girebilirsiniz.

Girne’de gezebileceğiniz tarihi yerler arasından seçebileceklerinizi zamanınız elverdiğince görebilirsiniz. Girne’de bulunan Girne Kalesi, gezi listenizde ilk sıralarda yer alabilir. Kalede1100’lü yıllarda yapıldığı sanılan bir Bizans kilisesi, Kuzeybatı, Güneybatı ve Güneydoğu Venedik kuleleri, Lüzinyan dönemi Bekçi odası, Lüzinyan dönemine ait büyük salon, Bizans dönemine ait kule, Venedik Savunma platformu, cephanelik ve top mazgalı, sarnıç, çeşitli zindan ve ambar amaçlı kullanılmış olan odalar, Batık Gemi Müzesi bulunuyor.

Gezebileceğiniz diğer yerler arasında Girne’ye 10 km uzaklıkta bulunan St. Hilarion Kalesi ve Girne’nin manzarasını da doyasıya seyredebileceğiniz St. Hilarion Kalesi, Trodos Dağları’nı ve Lefkoşa manzarasını seyredebileceğiniz Buffaveneto Kalesi,  Beşparmak Dağları’nın eteklerinde kurulu olan Bellapais Manastırı  yer alabilir.

Girne’de gezebileceğiniz en önemli yerlerden biri oldukça popüler olan Girne Limanı’dır. Yürüyüş yaptığınız sırada bu limanda bulunan restoran, bar ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

 

Girne bölgesi en rahat alışveriş yapabileceğiniz yerlerden biri. Küçük esnaflardan ve marketlerden alabileceğiniz ürünleri sokaklarını gezerken alabilirsiniz. Alkol ve sigara Türkiye’ye oranla oldukça ucuz olması nedeniyle en çok alınanlar arasında yer alıyor.  Girne’deki yat limanı çevresinde bulunan mağazalarda ünlü markaların kaliteli imitasyonlarını, ayakkabılar ve çantalar, çeşitli aksesuarlar, magnetler, tepsiler ve takılar alabilirsiniz. Çarşıda gezerken mutlaka almanız gerekenler arasında hellim peyniri ve Kıbrıs’ın meşhur macunları da var.

Kıbrıs’ta tatil yapmak ve Kıbrıs’ın tadını siz de çıkartmak istiyorsanız, uçak biletinizi almak için ucakbileti.com’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+5 = ?