logo


Gezi provokatörlerine şafak baskını

geErzincan’da Gezi Parkı eylemlerine katılarak provokasyon yaptıkları iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Güvenlik, KOM ve Özel Harekat ekipleri, TKP/ML-Konferans Örgütü’ne yönelik sabah erken saatlerde 9 ayrı yere eş zamanlı baskın düzenledi. Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. Maddesi ile yetkili savcılık talimatı ile düzenlenen operasyonda Taksim’deki Gezi Parkı olaylarına destek vermek amacıyla düzenlenen eylemlerde yaşanan olaylarda provokatörlük yaptıkları iddia edilen şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital ve basılı örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan 8 kişinin örgüte elaman kazandırmak, propaganda yapmak, örgütün Türkiye’deki toplantılarına katılmak gibi suçlardan uzun süredir takip edildiği öğrenildi.

Şahısların ayrıca eylemlerde provokasyon yapmak, eylemlerde diğer grupları kendi eylemlerine katmak, olayların başlamasına neden olmak, araç yakmak, lastik yakarak karayolunu trafiğe kapatmak gibi eylemlere katıldıkları iddia edildi.

Gözaltındaki 1’i bayan 8 kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde yapılacak sorgularının ardından Erzurum’a gönderilecek.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+3 = ?