logo


Gençlerbirliği, Kemal Özdeş’e Emanet

Süper Lig’de Manisaspor’dan sonra ikinci tecrübesini yaşayacak olan Kemal Özdeş, Gençlerbirliği’nde olmanın onurunu yaşadığını belirterek, ’20 yıllık antrenörlük hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından birini yaşıyorum’ dedi.

İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine 2. Başkan Tarık Artukmaç, Sayman Arif Ölmez, Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, Yönetim Kurulu Üyesi Merdan Hürmeydan ve Antrenör Kemal Özdeş katıldı.

2. Başkan Tarık Artukmaç, imza töreni öncesinde yaptığı açılamada, “Yeni hoca ile imza atıyoruz. Kulübümüz için yeni bir başlangıç. Gençlerbirliği Kulübü ilklerin kulübü olmuştur. Türk futboluna kazandırdığı oyuncuların yanında teknik direktörlerde kazandırmaya devam ediyor. Çok araştırdık, birçok alternatifler arasında bu hocamızla anlaştık. Gençlerbirliği’nde kendini ispatlayacağına inanıyorum” dedi.

Gençlerbirbirliği’nin yeni teknik direktörü Özdeş ise şu ifadeleri kullandı:

“Milli takımdan sonra, bugün olmak istediğim yerdeyim. Bugüne kadar Türk futboluna oyuncu kazandırmak birinci ilkemiz olmuştur. Bu özelliği ile tanınmış bir kulüpte, aynı işi yapacak olmam benim için çok önemli. Bugün antrenörlük hayatımız ön özel günlerinden birini yaşıyorum. Başkan ve yönetim kurulu beni seçtiği için teşekkür ediyorum. Ben hayatım boyunca olmak istediğim yere geldim. Birçok antrenörün olmak istediği yerde olmaktan gururluyum.”

Kazanmaya oynamak, oyunu bırakmamak kendisinin ve takım için önemli olduğunu belirten genç teknik adam Özdeş, “Vazgeçmeyen bir takım olacağız. TFF’nin yabancı 5+3 kararından sonra 3 futbolcu kadromuzdan ayrıldı. Kadromuzda daha da değişiklik olacak ve olmak zorunda. Ben ve ekibim bu organizasyona hazırız. Zamanımız var. Düşündüğümüz oyuncular var. Maliyetler var ve hazırlıklarımızı yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal Özdeş, şampiyonluk sorusuna, “Geçmişte şampiyonluğa çok yaklaşılmıştı. Gençlerbirliği’nin şampiyon olmaması pek önemli değil. Ama bu kulübün Türk futboluna oyuncu kazandırmak gibi farklı şampiyonlukları var” yanıtını verdi.

Etiketler: » » » » »

Share