logo


21 Ağustos 2016

Gaziantep’te 12-14 yaşlarında canlı bomba patladı!

Gaziantep'te 12-14 yaşlarında canlı bomba patladı!

Gaziantep’te düzenlenen terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Canlı bomba 12-14 yaşlarında, patladı ya da patlatıldı” dedi. Saldırıyı gerçekleştiren örgüte dair bilgi veren Cumhurbaşkanı, “İlk kanaatler DAEŞ olduğu yönünde” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan danışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ve şehitler için Şehzadebaşı Camii’nde okutulan mevlide katıldı.Daha sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası Gaziantep’te kına gecesine düzenlenen canıl bomba saldırısına ilişkin konuştu.Saldırıda 51 kişinin hayatanı kaybettiğini söyleyen Erdoğan,”Siirtli ve Vanlı vatandaşlarımızın yaşadığı bir mahallede oldu. İlk kanaatler saldırıyı gerçekleştiren örgütün DAEŞ olduğu yönünde.12-14 yaşlarında canlı bomba patlamış ve patlatılmış.17’si ağır 69 yaralının tedavisi sürüyor” dedi.

BİDEN’E ANLATACAĞIZ

Gülen’in iadesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi: “FETÖ ile ilgili şu ana kadar 85 koli dosya gönderdik. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Fakat ben bunları tatmin edici bulmuyorum. Çünkü suçluların iadesi noktasında, anlaşmalı ülkelerde bir taraf talep ediyorsa bunu o kişi hangi ülkedeyse bunu isteyen tarafa vermesi gerekir. Ama burada ipe un seriliyor. Bunu Sayın Biden’a söyleyeceğiz. Biz bugüne kadar ABD’nin bizden istediği suçlularla ilgili bize belge gönderin bilgi gönderin dememişizdir. Burada da çok açık net MGK’nın, hükümetimizin terör örgütü olduğuna karar vermiş olduğu örgütün başını isteyeceğiz, belgeler sunacağız ve hala burada fail bu mudur gibi yaklaşım stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir.”

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?