logo


01 Kasım 2014

Gazi Mahallesi’nde polis müdahalesi

gazi IŞİD’in Kobani saldırılarını protesto eden yaklaşık 50 kişi çöp kutularıyla barikat kurarak yolu kapattı.

Göstericiler ‘Akrep’ adı verilen araçları molotof yağmuruna tuttu. Polis ekipleri göstericilere gaz bombası ve TOMA ile müdahale etti.

Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi’nde akşam üzeri toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, IŞİD’in Kobani saldırılarını protesto ederek yolu çöp konteynerlarıyla kapattı. Göstericiler, caddede bulunan çöp konteynerlerini yola devirerek ateşe verdi. Polis ekipleri cadde üzerinde yanan çöp kutularını söndürdüğü sırada çevredeki binaların çatı katlarından TOMA ve ‘akrep’ adı verilen araçlarının üzerine çok sayıda molotof kokteyli atıldı. Polis ekipleri göstericilere gaz bombası ile müdahale etti. Ekipler, göstericilerin yaktığı ateşi TOMA ile söndürdü. Göstericilerin attığı bir molotofun akrep aracına isabet etmesi sonucu araç içindeki polisler kısa bir süre panik yaşadı. Ekipler, akrep aracının içini kontrol etti. Mahalledeki gerginlik devam ediyor.

OKMEYDANI DA KARIŞTI

Okmeydanı’nda Kobani olaylarını bahane ederek korsan gösteri düzenleyen göstericilere polis müdahale etti. Şark Kahvesi ve Cemevi arasındaki caddede toplanan kalabalık bir grup, Kobani olaylarını bahane ederek korsan gösteri düzenledi. Polise molotofkokteyli, hava-i fişek, taş ve şişelerle saldıran göstericilere çevik kuvvet shordland tabir edilen zırhlı araçlar ve TOMA ile müdahale etti. Cadde girişini güvenlik şeridi ile çeviren ekipler, daha sonra biber gazı ve tazyikli su ile göstericileri etkisiz hale getirdi. Yapılan müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan göstericiler ve polis arasında yaşanan çatışmalar devam ediyor. Bölgedeki gerginlik sürerken olay yerine takviye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+5 = ?