logo


18 Temmuz 2013

Galatasaray’dan F.Bahçe’ye “Basiretsiz yönetim”

gslogoGalatasaray Spor Kulübü yaptığı açıklama ile bugün çıkan haberler üzerine bir değerlendirmede bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü bugün çıkan haberler üzerine bir açıklama yayınladı ve Fenerbahçe SK yönetimini istifaya davet etti. Sporx.com bu açıklamanın geleceğini açıklamadan iki saat önce kamuoyuna duyurmuştu.

Açıklama şu şekilde;

“Bugün bazı medya organlarının, Fenerbahçe yönetiminden aldıkları davet sonrası ve bilgiler bazında bazı profesyonel yönetici ve yönetim kurulu üyelerimizi hedef alarak yayınladıkları tek taraflı, haksız ve ağır ithamları hayret ve ibretle okuduk.

Türk futbol tarihinin en büyük utancını, kendi kulübüne, taraftarına ve Türk futboluna yaşatmış basiretsiz bir yönetimin son cezalarla artık net olarak tescil olmuş hataları sonrası derhal istifa edip taraftarından ve Türk kamuoyundan özür dilemek yerine, artık alışılmış ve eskimiş yöntemlerini tekrarlayarak en yakın rakibini suçlamasını ve de tamamen kendi görevlerini yapmaya çalışan TFF profesyonellerini masum halk kitlelerine hedef göstermesini ve böylece içine düştükleri çıkmazdan kurtulmaya çalışmalarını anlamak mümkün değildir.

Özellikle bilinmelidir ki, başında çok koyu bir FB’li Başkanın bulunduğu TFF’de profesyonellerinin, emri altında çalıştığı Başkanının bilgisi ve onayı olmadan TFF’nin bağlı olduğu UEFA’nın resmen talep ettiği herhangi bir evrakı bu üst kuruluşa vermiş olması mümkün olamayacağı gibi, göndermemesi de görevin ihlali sayılır.
Bunu geniş halk kitleleri önünde bir kasıt, art niyet, düşmanlık, ihanet şekline dönüştürmeye çabalamak, tek kelime ile ağır tahrik ve suçu tetiklemektir. Kaldı ki TFF bir tarafsız kurum olup, yıllardır kurgulanmaya çalışıldığı gibi herhangi bir kulübün veya FB’nin bir alt kuruluşu değildir, olmamalıdır, olamaz.
Bu garip zihniyeti ve bunu devam ettirip destek veren her türlü davranışı kınıyor, artık futbolumuzda sadece futbolun konuşulacağı günlerin geldiğine inanmak istiyoruz.
Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak sorumsuzca suçlanarak teşhir edilmeye ve gözdağı verilerek sindirilmeye çalışılan bütün sporsever dost ve üyelerimize karşı hiçbir teşebbüsü hukuken ve de fiilen cevapsız bırakmayacağımızın bilinmesini istiyor, bu konuda sağduyulu bütün sporseverlerin anlayış ve desteğinin yanımızda olacağına inanıyoruz.
Galatasaray Spor Kulübü”

FB AÇILIMI

Galatasaray’ın yaptığı açıklamada Fenerbahçe yerine FB ifadelerinin kullanılması dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan sarı-kırmızılı kulüp daha önce yaptığı açıklamada Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ın yapacağı açıklamalara karşısında muhatap alınmayacağını vurgulamıştı.
gsarayfbahce

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+10 = ?