logo


Galatasaray’da iki skandal daha!

gs

Kevin Grosskreutz skandalı nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan Galatasaray’da iki büyük skandalın daha yaşandığı ortaya çıktı; Beşiktaş’tan transfer edilen kaleci Cenk Gönen, evrakları yetiştirilemediği için Konyaspor kadrosuna alınmadı. Endoğan Adili ise pasaport problemi nedeniyle maç yüzü göremedi.

Galatasaray ‘da “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli” imiş… Zira sarı-kırmızılı kulüp, Kevin Kevin Grosskreutz skandalına benzer durumları daha önce de yaşadı ama bu kez son gün transferi olduğu için eksikler yetiştirilemedi ve balta taşa vuruldu.
Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre; skandalların ilki. G.Saray, 8 Ağustos ’ta Bursa ile süper kupa finaline çıktı. Sarı kırmızılı futbolcu ve teknik heyetin lisansları cuma yani son gün hazırlandı. Hatta bazı sağlık görevlilerinin lisansı yetiştirilemedi.

CENK GÖNEN, KONYA’DA MECBUREN TRİBÜNDE OTURMUŞ
Grosskreutz olayının bir başka versiyonu Cenk Gönen’in de başına geldi. Beşiktaş ’tan 600 bin Euro bonservis bedeli karşılığında alınan Cenk’in evraklarının Cuma günü yetiştirilmesi planlanıp hesap edildiği için Konyaspor kafilesine dahil edildi. Milli file bekçisi, ikinci kaleci olarak 99 numaralı forması ile yedek kulübesinde oturacaktı. Ancak Galatasaray, Cenk için evrak ve imzalar mesai bitimine kadar yetiştirilemedi. Bu yüzden tecrübeli kaleci, Konyaspor maçında kulübede değil, tribünde oturdu.

ENDOĞAN ADİLİ’Yİ TÜRK VATANDAŞI STATÜSÜNDE ZANNETTİLER
Sarı-kırmızılılar Endoğan Adili transferinde de benzer sıkıntıları yaşadı. İsviçre’nin Basel Kulübü’nde forma giyen oyuncu ile aslen Türk olduğu için mukavele yapıldı. Ancak Galatasaray, TC pasaportu ile Adili’nin forma giyemeyeceğini daha sonradan öğrendi. Yabancı sınırlaması nedeniyle genç oyuncuya lisans çıkaramadı. Ve Endoğan Adili, sarı kırmızılı takımla sadece antrenmanlara çıkabildi. Nitekim, daha sonra Endoğan Adili, A takımında hiç forma giyemeyip İsviçre’nin Will 1900 takımına kiralandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+9 = ?