logo

25 Ekim 2014

Galatasaray için sandık başına

gs sandık başındaSarı kırmızılı takımın Genel Kurulu’nda 6 bin 814 kişinin oy kullanacağı seçimle Saray’ın yeni Başkanı belli olacak… Yarsuvat kazanırsa 8 ay, Yalman ise 20 ay başkanlık yapacak.

G.SARAY son 2,5 yılda üçüncü seçime gidiyor. Bugün G.Saray Lisesi’nde 10.00’da yapılacak Genel Kurul’da sarı kırmızılılar Ünal Aysal’dan sonraki Başkan’ını belirleyecek. Aysal’ın seçim kararı sonrasında, 700 milyonu aşan borcu olan kulüpte iki başkan adayı elini taşın altına soktu…

İlginç çekişme

Aysal’ın, seçime girmeyeceğini açıklamasının ardından G.Saray’da üst üste 3 dönemde başkanlığı üstlenen Yalman tek adaylı seçime gidiyordu… Ama ‘liseli’ aday olan Duygun Yarsuvat seçim listesini son gün teslim etti. Yarsuvat’ın seçime girmesiyle de seçim atmosferi renklendi. Yalman ile Yarsuvat arasındaki seçimin ilginç nüanslarından biri de Yarsuvat’ın 8 ay için göreve geleceklerini ve 2015 Mayısı’nda tekrar genel kurula gideceklerini açıklaması…

‘Yük’ olur

Alp Yalman ise 8 ay sonra seçime girilmesinin ayrı bir yük getireceğini belirtip seçime Mayıs 2016’da gideceklerini açıkladı. Yarsuvat kazanırsa 8, Yalman kazanırsa 20 ay başkanlık yapacak.

BÜTÜN KAYNAKLAR HAZIR…

DUYGUN YARSUVAT, “Galatasaray’ın kasası boş kalmayacak” dedi.

GALATASARAY başkan adayı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, Point Otel’de genel kurul üyelerinin yoğun katılımı ile yönetim kurulunu tanıtıp düşüncelerini paylaştı. Yarsuvat, “Başarı hedefimiz mayısta şampiyon bir takım ile mali, hukuki ve idari açıdan ferahlamış bir kulübü yeni yönetime olağan bir seçimle devretmektir” şeklinde konuştu.

Yarsuvat ayrıca, “Başarı ve fair play için liderlik G.Saray’ın hayat tarzıdır. Arkadaşlarım ve ben 4. yıldıza ulaşmak için bütün önlemleri alacağız. G.Saray’ın devraldığımız kasası boş kalmayacak. Kısa vadeli kaynaklarımız hazır” dedi.

ANTRENöRüM mağlubiyetçi olamaz
Alp Yalman, “Havlu atarız lafını asla kabul etmem” dedi.

ALP Yalman, “Dortmund maçı nedeniyle çok üzgünüm. Bir takımın başındakilerin düşüncesi mağlubiyetçi olamaz” dedi. Bunların G.Saray’da alışılmadık söylemler olduğuna dikkat çeken Yalman, “Hiçbir G.Saray Başkanı, antrenörüne ligi al, gerisi önemli değil diyemez” ifadesini kullandı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?