logo


Galatasaray hezimetin sorumlusunu buldu!

habergsspor620Galatasaray Kulübü, dün oynanan ve 4-0 mağlubiyetle sonuçlanan Kasımpaşa maçının ardından hakem Cüneyt Çakır’ı eleştiren bir açıklama yaptı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden ’TFF: 4 – Türk Futbolu: 0’ başlığıyla yapılan açıklamada, “Galatasaray’ın Cumartesi akşamı Kasımpaşa’yla oynadığı maç, Cüneyt Çakır’ın, sonucu ’doğrudan’ belirlediği bir karşılaşma olarak kayıtlara geçmiştir. Karşılaşmanın 7. dakikasında yaşanan ve önde gelen hakem yorumcularının tartışmasız faul olarak değerlendirdiği ve milyonlarca futbolseverin de ekranları başında tanık olduğu pozisyonu, Türkiye’de görmeyen tek kişi Cüneyt Çakır olmuştur. Faulu yapan Kasımpaşalı oyuncunun maç sonunda, samimi itirafında sergilediği dürüst tavrı, maçtaki yönetimiyle asıl hakemden beklemek hakkımızdı. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendisine verdiği ’talimat’ları, daha önceki örneklerinde olduğu gibi ’eksiksiz’ yerine getiren ’kerameti kendinden menkul’ bir hakemden, böyle bir tavrı beklemek zaten düşünülemezdi” denildi.

Dün oynanan karşılaşmanın sarı-kırmızılı camia için 7. dakikada bittiğinin belirtildiği açıklamanın devamında, “Bu dakikadan sonra yapılacak her türlü ’teknik-taktik’ tartışması abesle iştigaldir. Çarşamba günü, deplasmanda oynadıkları çok zorlu bir yarı final maçından, müthiş bir geri dönüşle, 5-2’lik zaferle dönen futbolcularımızı, ne bizim, ne de başkalarının eleştirmeye hakkı yoktur. Galatasaray – Kasımpaşa karşılaşmasını, başka gün kalmamış gibi bu maçın üç gün sonrasında oynatan ve Cüneyt Çakır gibi bir ’emir kulu’nu, bu maça atayan TFF, bizim açımızdan dün yaşananların baş sorumlusudur. Cüneyt Çakır, bugüne kadar sergilediği hakemlik performansıyla Dünya Kupası’nda, Türk futbolunu ve Türk hakemliğini değil ancak bağlı olduğu Federasyon’un düzeyini temsil edebilir. Türk futbolunun ve Türk hakemlerinin onurlu başarı çizgisi, dünkü ’hakem’in ve bu ’federasyon’un fersah fersah ilerisindedir. Camiamız; Galatasaray antipatisini daha önce de defalarca kanıtlamış söz konusu hakeme bundan böyle maçlarında görev verilmesini hiç bir şekilde kabul etmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Share