logo


02 Kasım 2014

G.Saray’da o ikilem: “Sneijder’i satamazsak…”

wesley sneijder
Galatasaray yönetimi “Sorun yok” diyor ama sarı-kırmızılı kulübün kulislerinde konuşulan konu: “Sneijder’i Ocak’ta 15 milyon Euro’ya satmazsak seneye Avrupa’ya gidemeyiz”

Wesley Sneijder krizi çözülecek gibi gözükmüyor.

Teknik direktör Prandelli, Kasımpaşa maçında yedek soyundurduğu Hollandalı 10 numarayla ilgili kararını “Teknik bir seçim” dese de durum farklı. Kulislerde yeni yönetimin UEFA’nın kontrolündeki bütçe açığını kapatmak için Hollandalı yıldızı devre arasında satmaya hazırlandığı öğrenildi.

Aysal’ın çileklerinden Drogba ile yollarını yüksek ücret yüzünden ayıran G.Saray, yeni kontratı için yıllık 5 milyon 250 bin Euro talep eden Sneijder’e bu rakamı ödemek istemiyor. 1.5 yıllık sözleşmesi daha bulunan Sneijder’i yönetim Ocakta elden çıkarmazsa, Hollandalı’nın fiyatı tek haneli rakamlara inecek.

ALBAYRAK YAKINDAN İLGİLENİYOR

Galatasaray CEO’SU Lutfi Arıboğan’ın ayrılığı sonrasında yeni yönetime soğuk bakan Sneijder, Fatih Terim ile çalıştığı dönemlerde yaşadığı sorunları çözemediği için sarı-kırmızılı kulüple sorunlar yaşıyor. Yönetimin üç günlük kamp kararına isyan eden ve bunu Florya’da yüksek sesle dile getiren Hollandalı futbolcuya başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın moral verme çabaları da sonuçsuz kaldı. Albayrak, G.Saraylı futbolcu ile özel bir görüşme yapacak ve dertlerini de ayrıca dinleyecek.

KAPTANLIK GERÇEĞİ

Hollandalı yıldızın İstanbul’daki yakın çevresine kaptanlık hedefi için “Real Madrid’de çok gençtim. Inter’de ise kaptan Zanetti idi ve tartışılmazdı. Artık tecrübemle bu görevi üstleneceğim yıllar geldi” dediği biliniyor

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+8 = ?