logo


Füsun Demirel’e sendikadan destek

Füsun Demirel’e sendikadan destek

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajının ardından sosyal medyada linç edilen Füsun Demirel’e Oyuncular Sendikası ve Fimmor’dan destek geldi.

Ünlü oyuncu Füsun Demirel, Cumhuriyet Gazetesi’ne verdiği röportajdaki ‘bir gerillayı ya da gerilla annesini canlandırmak isteyebileceğine’ dair sözleri üzerine sosyal medyadan linç edilmeye başladı. ATV’de yayınlanan ‘Aile İşleri adlı dizinin kadrosundan çıkarıldığı konuşulan Demirel’e meslek örgütlerinden destek gecikmedi.

AÇIKLAMALAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Oyuncular Sendikası oyuncuyla ilgili, “Üyemiz Füsun Demirel’in sözleşmesinde yer alan hukuka ve insan haklarına aykırı maddeler nedeniyle işine tek taraflı olarak son verildi. Bu ve bunun gibi maddeler sadece Demirel’in değil hemen tüm sözleşmelerde yer almaktadır. Demokratik bir ülkede her vatandaşın hakkı olduğu gibi, üyemiz de duygu ve düşüncelerini paylaşmıştır. Demirel’in hakkında çıkan haberlerden sonra yaptığı samimi açıklamaların tekrar gözden geçirilmesini temenni ederiz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

OYUNCULAR KATİLİ OYNADIKLARINDA ÖLDÜRMEZLER

Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali de konuyla ilgili görüşlerini sosyal medya hesaplarından ‘#FüsunDemirelYalnızDeğildir’ etiketiyle paylaştı. Açıklamada “Oyuncular rol icabı öldüklerinde ölmez, katil olduklarında öldürmez, diktatör olduklarında demokratik haklarınızı çiğnemez ya da çete reisi olduklarında banka soyup uyuşturucu ticareti yapmazlar. Bu karalamaların ciddiye alınmaması ve bu karalamalar nedeniyle Füsun Demirel’in kişiliğine yöneltilen her türlü hakaret, tehdit ve tacize karşı yetkililerin önlem alması gereğine de dikkat çekeriz. Bu karalama sonrası Füsun Demirel gibi iyi bir oyuncuya sahip çıkıp haklarını koruması gereken yapım şirketinin, sözleşmesine tek taraflı olarak son vermesini de kınıyoruz.” denildi.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?