logo


Fuat Avni’den ‘Mustafa Varank’ bombası

Fuat Avni'den 'Mustafa Varank' bombası

Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’yle ilgili yazdıklarının doğru çıkmasıyla Twitter’da fenomen haline gelen Fuat Avni, bu sefer de ‘Saray’dan bildirdi.

Fuat Avni’nin gündeminde bu sefer, Erdoğan’ın sarayındaki kutuplaşma vardı. Twitter fenomeni, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank hakkında ise bomba bir iddiada bulundu.

‘İsrafsaray’da diktatörlük kurulduğunu söyleyen Fuat Avni, Erdoğan’ın kimseye güvenmediğini söyledi. “İsrafsaray’daki kutuplaşma Turkiye’deki kutuplaşmadan daha büyük. Herkes kendince bir ekip oluşturmuş” diyen Fuat Avni, “Mücahit Aslan, Yezid’in kasası ve sır küpü olduğu iddiasıyla kendini en güçlülerden sayıyor. O da etrafına adamlar toplamış durumda. Genel sekreter ve uzantıları, Perinçek’in adamları dahil vesayetin birçok karanlık şahsıyla ilişkili. Karanlık bir ekip oluşturmuş” ifadelerini kullandı.

VARAN HAKKINDA ŞOKE EDEN İDDİA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözcüsü İbrahim Kalın’ın kendisini “aileden biri” olarak gördüğünü aktaran Fuat Avni, “Bir zamanlar bütün kontrolü kendinde zanneden Varank tek başına kaldı. Kimse ona güvenmiyor. Yezid dahil herkesi dinletip kayda aldırmış” iddiasında bulundu.

AKP’DE PARALEL YAPI

Erdoğan’ın herkesten şüphelendiğini ve korktuğunu yazan Fuat Avni, Erdoğan’ın; Başbakan Ahmet Davutoğlu’na güvenmediği için AKP içinde ‘paralel’ bir oluşuma gidip, sadece onlarla çalıştığını yazdı.

FUAT AVNİ: “BU KADAR APTALLIK OLMAZ” DEYİP İÇTEN İÇE GÜLÜYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresindekilerin hangi konuda ne tepki vereceğini ‘kestiremediğini’ yazan Fuat Avni, “Yezid ne derse desin herkes kafa sallıyor. Bazen ‘Bu kadar da aptallık olamaz’ diye içten içe gülüyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+1 = ?