logo


Fuat Avni: Yeni Şafak’ın amacı…

fuat avniFuat Avni, Yeni Şafak’ın dünkü manşetiyle ilgili yeni iddialarda bulundu.

Dünkü manşetine ‘tarihi bir belge’ taşıyan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün İsmet İnönü tarfından zehirlendiğini öne süren Yeni Şafak’la ilgili Fuat Avni “M.K. Atatürk’ün, İnönü tarafından öldürüldüğü yaygarasıyla Ulusalcılar ve Kemalistlerin, CHP’den tamamen koparılması planlandı” iddiasında bulundu.

Fuat Avni, 771 bin takipçisi bulunan Twitter hesabından ayrıca şu iddialarda bulundu:

“M.K. Atatürk’ün, İnönü tarafından öldürüldüğü yaygarasıyla Ulusalcılar ve Kemalistlerin, CHP’den tamamen koparılması planlandı.

Hazırlanan belgeye son anda Kasım Gülek ismini ilave ettiler. Kasım Gülek’in de Mason olduğunu gösteren çay kokulu bir belge hazırladılar.

Kasım Gülek, Masonların CHP’deki adamıydı ve Masonların bir diğer adamı Gülen’le karanlık ilişkileri vardı diye yeni bir dosya hazırlandı.

Belgelerin Erdoğan’ın danışmanları tarafından hazırlandığını öne süren Fuat Avni, dosyaların dağıtımının ise Yalçın Akdoğan tarafından yapıldığını iddia etti.

Fuat Avni seçim öncesinde benzer haberlerin bolca yayınlanacağını da söyledi, “CHP’yi ve Cemaat’i aynı anda yıpratmayı düşündükleri, Alevi ve Mason senaryoları hazırlandı. Seçim öncesi manşetleri süsleyecek.”

Kayanak:Sözcü

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+8 = ?