logo


Fuat Avni yazdı: Erdoğan dosyayı gördü, morali alt üst oldu

fuat avni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’yle ilgili yazdıklarının doğru çıkmasıyla Twitter’da fenomen haline gelen Fuat Avni yine çok konuşulacak iddialar ortaya attı.

AKP içinden yazdıklarının doğru çıkmasıyla sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinin başında gelen Fuat Avni’den yine çarpıcı iddialar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yargılanacağından emin olduğunu söyleyen Fuat Avni, başkanlık ve halifelik için kurulan tüm planların deşifre olduğunu belirterek; “Bize ‘Bir cumhurbaşkanı hangi koşullarda yargılanır araştırın’ demişti. Sekiz hukukçu günlerce çalıştı kapsamlı bir dosya hazırlandı” diye yazdı.

Fuat Avni yazdı… Erdoğan ‘400 vekil deyince neler yaşandı?’

Hazırlanan dosyanın Erdoğan’a sunulmasının ardından, Erdoğan’ın moralinin alt üst olduğunu yazan Fuat Avni, “PKK’ya bilerek göz yumulduğu resmi kayıtlara geçmiş” iddiasında bulundu.

Fuat Avni’nin tweetleri şöyle:

– ‘Mit tırları’ diye algılatmaya çalıştıkları silah tırları sevkiyatının uluslararası suç niteliğine dönüşmesi an meselesi.

– Yezid’in yargılanma korkusu ayyuka çıkmışken, Efkan’ın bir bürokratının ‘Ben artık bu işlerde yokum’ demesi işi iyice çıkmaza soktu.

– Avaneler, önemli ve kilit noktalardaki bürokratları ikna etmekte zorlanıyor. Yezid’in kendilerini yüz üstü bırakacağından emin oldular.

– Yezid, kendisine yargı yolunu açacak dosyaları görünce ‘Başımız büyük belalara girebilir, çok iyi ceza hukukçuları bulun’ dedi.

– Avaneler, Yezid’in avukat kadrosunu takviye etme derdindeler. Moraller alt üst. Çünkü işin ucu onlara da dokunacak.

– Yolun sonuna geldiğini çok iyi bilen Yezid çaresiz. AB ve ABD ile bağlantı kurmak istese de kimse yanaşmıyor.

– Türkiye’ye gelen AB Heyeti, görüşmeler boyunca hiç bir açıklamayı dikkate almadılar. Yezid’e yokmuş muamelesi yaptılar.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+5 = ?