logo


Fuat Avni, kalemşörlerin kovulma nedenini yazdı!

füat avniFuat Avni, Twitter’dan, Havuz Medyası’ndaki baş kalemşörlerin kovulma nedenlerini yazdı.

Yazdığı birçok olay doğru çıkan Fuat Avni, şu iddialarda bulundu:

“Tiran’ın en yakınlarına bile güvenmediğini defalarca yazdım. Yalaka ve soytarılarını, azami biatçıları bir çırpıda harcayabiliyor.

MİT’e, sair istihbaratçılara, yargı mensuplarına, bürokratlara yolsuzluğu ortaya çıktıktan sonra hukuksuz ve asılsız onlarca iş yaptırdı

Abdullah Gül, Çankaya’dan ayrılmadan birkaç gün önce Karaalioğlu ve Cömert gizli ve özel bir görüşme için köşke çıkmıştı. Bunu o gün yazmıştım. Karaalioğlu’nun, görüşme ortaya çıkınca kalemi kırılmıştı. Görevden alınacağını öğrenince sarayla ilgili yazı da yazdı ama kurtaramadı.

Karaalioğlu’nun Gül’e olan yakınlığını en iyi bilen ve onu sürekli takip ettiren Bulut, her fırsat bulduğunda durumu Tiran’a rapor ederdi.
Toplantıda ’28 Şubat’ta medya mensuplarının aşırı zenginleşmesini ele alalım’ dendiğinde Karalioğlu ve Ocaktan’ın zenginliği gündeme geldi.
Dar Oligarklar, ‘Kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım’ diye ballandıra ballandıra Karaalioğlu ve Ocaktan’ın servetinden konuştular. MİT tarafından Doğan grubu ile ilgili tozu dumana katacak dosya hazırlandı. 28 Şubat bahanesiyle dosyanın içine biat etmeyen herkes kondu.

Dosya açılmadan önce Karaalioğlu ve Ocaktan’ın yanısıra Karaalioğlu’nun adamı olan Kiras’da tasfiye listesinde yer alıyordu.
Tiran, MİT’in hazırladığı tasfiye dosyasını onayladı. Doğan Grubu’nun ve Gül’e yakın isimlerin tamamen medyadan silinmesini istiyor.
Doğan Medya Grubu’nu alacak isimler bile belirlendi. Yeni bir iş adamı havuzu oluşturuldu. Havuzun başındaki lokomatif tek kişi görünecek.
Tiran, Doğan Medya Grubu’nun alınmasında lokomatif olma görevini Şahenk’e verirken Zahit Akman’ı da komiser olarak atadı.’Karaalioğlu’nun aldığı parayla gazete kurulur’ diyen Yiğit’le, ‘Buna verdiğimiz para çöpe gidiyor’ diyen Murat Sancak, muradına erdi.
‘İçerde kavga var’ görüntüsü vermemek için ‘Kapıya bırakılanları vekil yapacağız’ diye yeni bir algı oyunu oynayacaklar ama nafile.

E.Sancak, Tiran’a duyuralım diye şaka yollu ‘Hem 100 bin lira maaş alıyor hem de para aşırıyor ş…f.z’ derdi. Bunlar birbirini çiğ çiğ yer.”

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?