logo


Fransa’da teröristler takibe alındı!

otobanFransız polisi ile saldırganlar arasında otobanda başlayan kovalamaca şu an bir matbaada binasında sürüyor. Binlerce Fransız polisi 2 saldırganı kuşattı.

Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiğinden şüphelenilen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin, Paris’in kuzeydoğusundaki Dammartin-en-Goele yakınlarında yanlarında iki rehineyle birlikte polisten kaçıyor. Saldırganlar bir matbaa binasında kıstırıldı.

Charlie Hebdo saldırısını düzenlediğinden şüphelenilen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin aynı bölgede Peugeot marka bir aracı gasp ettikleri öne sürüldü. Bazı televizyon kanalları polisle şüpheliler arasında otobandaki kovalamacayı canlı olarak veriyor.

Bölgeden kısa bir süre önce de silah seslerinin duyulduğu haberleri gelmişti. Rehin alınan kişilerin sayısı henüz bilinmiyor. Operasyona çok sayıda polis ve beş helikopter katılıyor. Olay Charles de Gaulle havalimanına çok yakın bölgede yaşanıyor. Güvenlik önlemi olarak havalimanının iki pistinin kapatıldığı bildirildi. Operasyon bölgesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. RTL radyosu, şimdiye kadar en az iki kişinin yaşamını yitirdiğini, en az 20 yaralı olduğunu bildirdi. Fransız basınında ise şüphelilerin iki kişiyi öldürdüğü ve polisle pazarlıkların sürdüğü iddia edildi. Öte yandan, Paris Savcılığı ölü ya da ölüler olduğu iddiasını yalanladı.

REHİNE KRİZİ

Paris’in kuzeydoğusundaki Dammartin-en- Goele kasabasında şüpheliler, bir kadının otomobilini gasp etti. Gasp olayı sonrası bir işyerine giren şüpheliler, işyerindeki bazı çalışanları rehin aldı. Kaç kişinin rehin alındığı da bilinmiyor.

Şüphelilerin Belçika’ya doğru kaçmaya çalıştıkları gelen bilgiler arasında.

Paris’teki rehine olayına karışan kişilerin Cezayirli Şerif ve Said Kauşi kardeşler olup olmadığı ise bilinmiyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+7 = ?