logo


08 Şubat 2016

Film izlenecekse fullonlinefilmizle1.com sizinle

yagmurhaber-1

Bazı zamanlarda hayal etmekten bile korkarız. Çünkü hayallerimiz bizi istemediğimiz yerlere götürebilir. Ya da hayal ettiklerimize ulaşma şansımızın olmadığını bildiğimiz için boş hayallere kapılmak istemeyiz. Hayallerden oluşan ülkelerde dolaşmak belki de bizi korkutuyordur. Bu nedenle de bulunduğumuz noktadan ayrılarak başka dünyalara doğru bir zihinsel geçiş gerçekleştirmek istemeyiz. İnsanoğlunun hayallerinin sınırları yoktur. Birinin akınla gelmeyen başka birisinin hayal dünyasında çok normal olarak ortaya çıkabilmektedir. Her karakter ayrı olduğu için her insanın hayal dünyası da oldukça farklıdır. Hayal olan yerlerde dolaşmak normal gerçekler ile hayaller arasındaki ince çizgi üzerinde yürümek gibidir. Hayallerin kıvamındaki hali iyi olabileceği gibi çok fazlası da gerçek hayattan koparabilir. Tabii bir anda gözlerinizi açtığınızda kendinizi başka bir dünya bulma ihtimaliniz belki de sizi hep korkutacaktır. Ancak hayallerdeki dünyalarda bile bir yaşam ve akış olması kaçınılmazdır. Asıl önemli olan nokta bunun nasıl şekillendiğidir. Filmler de aslında bir tür hayal dünyasını bizlere yaşatır. Gerçek olmayan ancak beynimizin gerçek gibi algıladığı bir sanal dünyadır aslında. Bu nedenle film izlemek için ekran karşısına geçtiğimizde bizi bizden alıp başka başka ülkelere ve dünyalara taşırlar.

Hugh Jackman Çok Farklı Bir Karakterde

2015 yılının sonlarında vizyonla buluşan bir fantastik yapım olan Pan filminde Joe Wright’ı yönetmen koltuğunda görüyoruz. Aksiyon ve fantastik tarzın bir arada olduğu bu 1 saat 51 dakikalık Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan filmin senaryosu da Jason Fuchs tarafından oluşturuldu. Film klasik Peter Pan hikayesine atıfta bulunsa da aslında yeni bir yorum olarak çekilmiş. Burada Peter Pan karakterini Levi Miller oynuyor. Onun bu hayal dünyasındaki baş düşmanı rolünde ise hiç beklenmedik bir isim olan Hugh Jackman’ı görüyoruz. Jackman bu rolün üstesinden gerçekten hakkıyla gelmiş görünüyor. Bu rolü gerçekten çok iyi canlandırmış. Burada yer alan James Hook ve diğer karakterlerin baskın olan Pan ve Karasakal karakterleri yanında biraz ezildiğini söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Filmdeki diğer ana rollerde ise Amanda Seyfried, Rooney Mara, Garrett Hedlund, Adeel Akhtar, Lewis MacDougall ve Cara Delevingne gibi isimleri görüyoruz.

Peter Azılı Düşmanı Karasakal İle Baş Edebilecek Mi?

Dünya savaşı zamanında 20. Yüzyılın başlarında bir yetimhanede kalan Peter tam 12 yaşındadır. Bir gece korsanlar tarafından kaldığı yetimhaneden havada uçabilen bir gemi ile kaçırılır. Pan 2015 izlediğinizde uzay boşluğunu da geçerek Varolmayan Ülke’ye yani Neveland’a vardıklarına şahit olacaksınız. Bu ülkeye Karasakal adı verilen bir korsan hükmetmektedir. Orada yer alan madenlerden binlerce insanı çalıştıran Karasakal onlara Peri Tozu yani Pixum aratmaktadır. Kaptan Karasakal’ın bu peri tozu düşkünlüğü öyle fazladır ki periler artık ondan kaçıp ülkenin gizli bir yerine saklanmışlardır. Bu ülkede aynı zamanda ülkenin yerlileri de yaşamaktadır. Oldukça tehlikeli olan bu yerliler çok iyi savaşmaktadırlar. Bu insanlar gizlenmekte çok ustadırlar. Sürekli olarak Kaptan Karasakal’ın adamlarına saldırarak zarar vermektedirler. Peter bir gün Kaptan Karasakal tarafından ölümle cezalandırılır. Büyük bir uçurumdan aşağı atıldığında uçak oradan kurtulur. Bunu orada yaşayan tüm insanlar görürler. Tabii Karasakal da. Aslında bu ülkede bir efsane vardır. Buna göre uçabilen bir çocuk gelerek tüm halkları Kaptan Karasakal’ın elinden kurtaracaktır.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?